Od dzisiaj Polacy zarabiają więcej. Kto ile zyska?

Od dzisiaj Polacy zarabiają więcej. Kto ile zyska? Źródło: unsplash/Josh_Appel/

Zarobki w Polsce to wciąż drażliwy temat dla rodaków, którzy już od wielu lat domagają się wyższych płac. Choć rząd nieustannie zapewnia o podwyżkach wielu twierdzi, że różnicy zupełnie nie widać. Czy tym razem będzie inaczej?

Zarobki Polaków ulegną zmianie, ale nie wszyscy są do końca przekonani, czy na pewno na lepsze. Już od jakiegoś czasu pojawiają się informacje, jakoby comiesięczne pensje rodaków miały być nieco wyższe i choć ta kwestia nie ulega wątpliwości, o wiele więcej niepewności budzi kwestia kto i ile zyska. Okazuje się, że nie wszyscy będą usatysfakcjonowani. 

Już od dziś zarobki Polaków będą wyższe 

1 października może być dla Polaków przełomowym dniem, bowiem nowy miesiąc oznacza nowelizację ustawy o PIT. Oznacza to, że od dziś pracownicy będą otrzymywać pensje po potrąceniu 17 a nie 18 % podatku. Ci, którzy mieszczą się w pierwszym progu podatkowym, będą szczególnie zadowoleni. Pojawiło się więcej szczegółów na ten temat, które choć dla wielu mogą być bardzo pokrzepiające, u innych mogą budzić wielkie rozczarowanie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kto ile zyska? 

Zgodnie z zasadami nowelizacji, z obniżki PIT-u skorzystają: osoby prowadzące działalność gospodarczą, osoby pracujące w ramach umów zlecenia czy umów o dzieło, a także emeryci i renciści. Zmniejszony procent pobieranego podatku oznacza oczywiście zwiększone przychody, co obowiązuje już w miesiącach październik-grudzień. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Kobiety nie wiedziały, że nagrywa je ukryta kamera. Nagranie pokazało, jak perfidnych rzeczy dopuszczały się na grobach

Przykładowo, dla osoby zatrudnionej na jeden etat, maksymalna wysokość kosztów rocznych wzrośnie do 1751,25 złotych, a w przyszłym roku – do 3 tysięcy złotych. Przekazywane przez media informacje brzmią naprawdę imponująco, jednak jak się okazuje, nie dla każdego zmiana będzie tak odczuwalna. O ile ci, którzy miesięcznie zarabiają ponad 4 tysiące brutto, będą mogli poszczycić się nieco wyższym przychodem - nawet 732 złote przy pensji 4765 złotych brutto - o tyle osoby zarabiające minimalną w Polsce stawkę nie odczują za bardzo zmiany. Pracownik, którego comiesięczna pensja równoważy się z najniższą krajową, zyska jedynie 432 złote. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Już 9,5 tys. Polaków musi zapłacić MILIONY!
  2. Legendarny milioner nie chciał płacić alimentów córce. Mówił, że nie jest jego, wyśmiewał ją i poniżał
  3. Kotlety schabowe z "niespodzianką" rozpieszczają podniebienia. Przepis jest niebywale łatwy 
  4. Książę William przekazał królowej radosną nowinę. Media: Księżna Kate ponownie będzie mamą
  5. Największe piersi Polsatu znów na wolności. Gwiazda opala się topless, a fani szaleją na ten widok

Źródło: bezprawnik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News