Zarobki lekarzy
National Cancer Institute Unsplash.com
Irmina Jach - 30 Października 2020

Czy jesteście za tym, aby lekarze w okresie walki z wirusem zarabiali 2 razy więcej?

Zarobki lekarzy i pracowników sektora medycznego od zawsze są przedmiotem gorącej publicznej dyskusji. Jedni uważają, że medycy mają wystarczająco wysokie pensje. Inni zaś są przekonani, że wynagrodzenia lekarzy powinny znacząco wzrosnąć, zwłaszcza teraz, w dobie pandemii koronawirusa. Który z poglądów jest wam bliższy?

Zarobki pracowników sektora medycznego, którzy mają bezpośredni kontakt z osobami chorymi na COVID-19, według wielu Polaków, powinny być znacząco wyższe. Lekarze, którzy pracują na oddziałach zakaźnych, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko samych siebie, ale także członków swojej rodziny i przyjaciół, w tym dzieci.

Mamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotowaćMamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotowaćCzytaj dalej

Zarobki lekarzy powinny być wyższe w dobie pandemii?

Pracownicy sektora medycznego wykonują obecnie heroiczną pracę. Szpitale w całej Polsce zapełnione są do granic możliwości. Ciągle brakuje łóżek i niezbędnego sprzętu medycznego, który ułatwiłby im pracę. Wiosną lekarze nie mieli dostępu nawet do wystarczającej ilości środków ochrony własnej, takich jak maseczki, fartuchy i rękawiczki ochronne. Mimo to robili wszystko, by pomóc pacjentom chorym na COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Choć praca na oddziałach zakaźnych wiąże się z ogromnym ryzykiem, to wiele osób pracujących w szpitalach zarabia najniższą krajową. Lekarze, pielęgniarki i położne są w nieco lepszej sytuacji materialne, ale ich pensje także nie budzą zachwytów. Ich wynagrodzenia są wyższe od ustawowego minimum, ale charakter pracy sprawia, że nie zawsze otrzymują tyle, ile by oczekiwali.

Lekarze i inni członkowie personelu medycznego muszą liczyć się także z częstszymi kwarantannami, które sprawiają, że na ich konta bankowe nie trafiają pełne pensje. Dwa tygodnie przymusowej izolacji przekładają się na spory ubytek wynagrodzenia, co czyni ryzyko jeszcze mniej zasadnym i zrozumiałym.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

2. Zamknięcie części sklepów i ograniczenia w przemieszczaniu? Nieoficjalne doniesienia o nowych obostrzeniach

3. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków

Uważacie, że lekarze, którzy pracują na oddziałach zakaźnych i mają styczność z osobami chorymi na COVID-19 powinni zarabiać dwa razy więcej niż obecnie?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Golden retriever usłyszał płacz szczeniaczków. Był tylko 1 sposób, aby je pocieszyć, kamera nagrała przepiękną scenę
  3. Adam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacje
  4. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  5. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  6. Twierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykre
  7. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  8. Powalający przepis na najszybsze, najłatwiejsze i najlepsze ciasto czekoladowe

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News