Miliony Polaków zapłacą więcej. Wiadomo o ile, nie jest dobrze

Miliony Polaków zapłacą więcej. Wiadomo o ile, nie jest dobrze Źródło: .

Zarobki mogą niedługo stać się jeszcze bardziej nieproporcjonalne do opłat. Wszystko przez podwyżkę, którą oficjalnie potwierdzono. Nowe stawki nie spodobają się milionom Polaków, którzy będą musieli zapłacić.

Zarobki Polaków od dłuższego czasu są polem do debat dla polityków. Podczas kiedy oni spierają się, czy podnoszenie minimalnego wynagrodzenia jest słuszne, czy też nie, rodacy muszą dawać sobie radę z kolejnymi opłatami wprowadzanymi przez państwowe jednostki.

Zarobki poszły w górę, opłaty też

ZUS podał właśnie do wiadomości publicznej, ile będą wynosić poszczególne składki dla Polaków, którzy prowadzą własne firmy i jednoosobowe działalności gospodarcze. Informacje nie spodobają się płatnikom, ponieważ czeka ich kolejna podwyżka. W tym roku każdego miesiąca trzeba będzie wpłacić do ZUS aż o 115 złotych więcej niż w zeszłym roku, a dokładnie 1431,48 zł.

Co konkretnie składa się na tą sumę? W pierwszej kolejności wzrosła składka na ubezpieczenie zdrowotne. Jest to spowodowane podwyżką średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. W ostatnim kwartale ubiegłego roku średnia pensja wyniosła 5368,01 zł. Właśnie na jej podstawie ustalany jest poziom składki, która w 2020 roku wynosi 362,34 zł, co daje kwotę o 20 złotych wyższą niż dotychczas.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli chodzi o składki na ubezpieczenie społeczne, to już wcześniej ZUS przedstawiał odpowiednie informacje. Składka na ubezpieczenie emerytalne uplasowała się na poziomie 612,19 zł, rentowe 250,90 zł, tzw. "chorobowe" kosztuje nas 76,84 zł, a wypadkowe 52,37 zł. Dochodzi do tego również składka na Fundusz pracy, która pochłania kolejne 76,84 zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Ponad 20 tys. zł mandatu za brak jednej zmiany w samochodzie. Kierowcy muszą się pilnować
2. Media przemilczały sprawę. Zmarł uwielbiany bohater "Chłopaków do wzięcia"

3. W trakcie smażenia piersi kurczaka wypływa biała wydzielina. Zbledniesz poznając prawdę i wyrzucisz mięso natychmiast

Warto nadmienić, że wykluczając dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, miesięczny przelew do ZUSu będzie wynosił 1354,64 zł. Jeśli doda się do tego "chorobowe", to zamykamy się w kwocie 1431,48 zł. miesięcznie, która jest o 115 złotych wyższa niż miesięczna opłata w 2019 roku. Na pewno nie jest to dobra wiadomość dla milionów Polaków prowadzących własne działalności, szczególnie, że już teraz muszą zmagać się z wieloma opłatami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytura bez podatku. Projekt nabiera rozpędu
  2. Senator milioner ŻĄDA od Karolaka małej fortuny. Aktor ma do spłaty dług
  3. Groza na południu Polski. Księża szli na kolędę, nagle rozległy się strzały, służby postawione na nogi
  4. Mama wpadła w panikę, mleko dla dziecka nagle zrobiło się różowe. Dopiero po chwili doszło do niej, co zrobiła
  5. Nie mieści się w głowie, koleżanki ją przytrzymywały, a trener zmuszał do rozstawienia nóg. Nagranie trafiło do sieci

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News