Lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane Źródło: pikio

Zarażeni w Polsce nadal rosną - liczba nosicieli koronawirusa nie maleje. Dzień jeszcze się nie skończył, a każdy kolejny raport z Ministerstwa Zdrowia podaje coraz większą liczbę potwierdzonych zachorowań.

Zarażeni w Polsce przebywają na domowych kwarantannach lub w szpitalach. Do 563 zakażonych dołączyły kolejne osoby, po weekendzie ta liczba może jeszcze bardziej wzrosnąć.

Zarażeni w Polsce - Ministerstwo Zdrowia o nowych przypadkach

21 marca był do tej pory najgorszym dniem jeśli chodzi o przyrost osób zakażonych koronawirusem. Dowiedzieliśmy się aż o 111 nowych, potwierdzonych zachorowaniach. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało dotąd o 27 przypadkach. Niewykluczone, że dopiero czeka nas ogromny wzrost zachorowań. Jak twierdzą lekarze, nadal wykonuje się za mało testów, zakażonych może być więcej. Na tę chwilę przebadano 17607 próbek, w ciągu ostatniej doby laboratoria pochyliły się nad 2,5 tysiącem testów. Właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnych zakażonych Polakach.

- Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 627/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Wzrasta liczba zakażonych, podobnie jak liczba zgonów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak widzimy, ogromny przyrost zakażonych podobnie jak w poprzednich dniach odnotowano w województwach mazowieckim i łódzkim. Ilość potwierdzonych przypadków jest tam zatrważająca. Na tę chwilę największa liczba chorych znajduje się w mazowieckim (147 przypadków), łódzkim (106), dolnośląskim (79) i śląskim (66).

Dzisiaj grzeje: 1. Odkryto, co łączy niemal wszystkie zmarłe ofiary koronawirusa we Włoszech. Wyniki są niepokojące
2. Żona wróciła z pracy w supermarkecie cała we łzach. Wściekły mąż napisał mocny apel do klientów

Do tej pory wiedzieliśmy o 5 zmarłych osobach, 22 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o zgonie 37-letniej pacjentki z Poznania: powodem "było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia", a także o zgonie 43-letniego mężczyzna, pacjenta radomskiego szpitala.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Reprezentant Polski był w centrum trzęsienia ziemi. Poruszające wyznanie. "Myślałem, ze to koniec świata"
  3. Nie żyje bliski współpracownik Tadeusza Rydzyka. Wielu Polaków w żałobie, ogromna strata
  4. Ważny apel WHO ws. koronawirusa. Izolacja nie wystarczy, kluczem jest jedna rzecz
  5. Zdradził, do kiedy może potrwać epidemia w Polsce. Smutne
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News