Temat aborcji zawsze wzbudza ogromne kontrowersje. Zwolennicy i przeciwnicy zabiegu przerywania ciąży kłócą się w nieskończoność nie zbliżając się nawet trochę do porozumienia. Ten problem istnieje nie tylko w Polsce.

Od jakiegoś czasu w Polsce temat aborcji i jej całkowitego zakazania znowu powrócił jak bumerang na forum publicznej debaty. Wszystko za sprawą przejścia do dalszych prac w Sejmie projektu ustawy delegalizującej zabieg przerywania ciąży oraz karzący kobiety, które się go dopuszczą.

W Polsce debata na temat aborcji przebiega w atmosferze wzajemnej niechęci, a czasem nawet nienawiści. Zwolennicy aborcji oskarżają przeciwników o chęć ubezwłasnowolnienia kobiet i narażenia ich na śmierć, a przeciwnicy aborcji oskarżają zwolenników o wspieranie masowego mordu nienarodzonych.

Podobna debata od lat ma miejsce w Stanach Zjednoczonych i to właśnie stamtąd do polskiego internetu przywędrował kontrowersyjny spot antyaborcyjny. Pytania jakie twórcy spotu zadają kilkuletnim dzieciom wywołują spore oburzenie części internautów.

 – Czy kiedykolwiek skrzywdziłbyś swoje dziecko? Czy kiedykolwiek zabiłbyś swoje dziecko? A co, jeśli byś się dowiedział, że twoi rodzice zabili swoje dziecko? – pytają realizatorzy spotu kilkuletnie dzieci.

Jak przekonuje „Human Coalition” (fundacja zajmująca się w USA działalnością antyaborcyjną) spot powstał po to, by poznać „szczere reakcje dzieci, gdy pytane są o aborcję”.

https://www.youtube.com/watch?v=a9–Rf1K9aA

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również