Polskę czeka kolejny duży wydatek. Tym razem przeznaczymy minimum 4,6 mld zł na e-administrację, która… nie spowoduje, że liczba urzędników się zmniejszy.

Rozbudowa systemu e-administracji (ePUAP, CEPiK, ZUS-PUE, e-Zdrowie oraz e-Podatki) pochłonie gigantyczne pieniądze, jednakże w samym 2015 roku na pensje urzędników wydamy o 500 milionów złotych więcej niż rok wcześniej. Zwiększy się również liczba pracowników administracji.

Począwszy od 2012 roku, na projekty związane z e-administracją wydaliśmy już 1,465 mld złotych. Nie spowodowało to zmniejszenia liczby urzędników. Przeciwnie, jest ich coraz więcej. W ciągu siedmiu lat rządów koalicji PO-PSL utrzymuje się tendencja wzrostowa.

W 2015 roku wydamy o minimum 500 mln zł więcej na pensje urzędników. Wszystko przez powstawanie nowych instytucji, agencji i funduszy działających na koszt podatników. Średnia pensja urzędnika ma przekroczyć 4,8 tys. złotych.

Czy jest sens wydawać 4,6 mld zł na e-administrację, skoro liczba urzędników wciąż rośnie? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.

źródło: niewygodne.info.pl

fot. ©123RF/PICSEL

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.