Nawet najbliżsi tego nie wiedzieli! Zapiski Jana Pawła II wielką sensacją

Nawet najbliżsi tego nie wiedzieli! Zapiski Jana Pawła II wielką sensacją

Jan Paweł II w sercach wielu Polaków wciąż zajmuje szczególne miejsce. Choć wydaje nam się, że znamy papieża rodaka na wylot, teraz na jaw wyszły informacje o kolejnym, niesamowitym dziele świętego. O tym nie wiedzieli nawet najbliżsi, już niedługo zapiski zostaną opublikowane!

Jan Paweł II jest szczególną postacią w polskiej historii, a także w historii Kościoła katolickiego. Pierwszy polski papież ma wśród obywateli naszego kraju wielu miłośników. Już niedługo będziemy mogli świętować kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Ojca Świętego. Z tej okazji opublikowane zostaną, dotąd nikomu nieznane, zapiski świętego. 150-stronicowa książka może wywołać prawdziwą rewolucję wśród wierzących.

Jan Paweł II jakiego jeszcze nie poznaliśmy. Co skrywał papież Polak?

Polskie Radio dowiedziało się, że już w październiku nakładem Wydawnictwa Literackiego światło dzienne ujrzy książka "Kazanie na Areopagu". Ten wyjątkowy zbiór przemyśleń papieża może być jedną z najważniejszych pozycji napisanych przez Wojtyłę.

 - Rozważania to 13 katechez na temat wiary i teologii, inspirowane kazaniem świętego Pawła wygłoszonym do Ateńczyków na Areopagu. o brzmi sensacyjnie. Podczas prac w archiwum natrafiono na to niezwykłe dzieło. Można powiedzieć, że jest jednym z najważniejszych dzieł Jana Pawła II. Tak mówią jednomyślnie wszystkie osoby, które miały okazje zapoznać się z tekstem. To rzeczywiście jedyny spójny całościowo tekst napisany przez Karola Wojtyłę jeszcze przed pontyfikatem, w którym Karol Wojtyła wykłada swoje credo - podkreśla Marcin Baniak z Wydawnictwa Literackiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tekst powstał po zakończeniu Soboru Watykańskiego w 1965 roku. Prawdopodobnie pod wpływem tych wydarzeń Jan Paweł II powrócił wspomnieniami do niedawno odwiedzonej Grecji, w tym ateńskiego Areopagu.

Nowe dzieło papieża

Tekst powstał 50 lat temu, jednak można podejrzewać, że przemyślenia Jana Pawła II odbiją się głębokim echem w umysłach i sercach wierzących. Czy papież swoim przesłaniem da radę rozwiązać problemy, z którymi teraz zmaga się Kościół? Duchowni przeżywają prawdziwy kryzys - na światło dzienne wychodzą coraz to nowsze afery związane z pedofilią, a wierzący tracą zaufanie do reprezentantów religijnej instytucji. Być może to właśnie nieżyjący już Ojciec Święty da swoim następcom wskazówkę, jaką drogą podążać, by doprowadzić do oczyszczenia Kościoła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Patryk Jaki ujawnił, po co naprawdę chce wygrać wybory. Drżyjcie Warszawiacy
  2. Znamy przyczynę śmierci Konrada Gacy! Sekcja zwłok zdradziła wszystko
  3. Tylko synowie znali jej grzeszki. W mediach opisano co robiła na co dzień księżna Diana
Następny artykuł