Adrian Zandberg odniósł się do możliwości współpracy partii Razem z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, który wybrał nowego przewodniczącego, Włodzimierza Czarzastego. Lider SLD ma być otwarty na rozmowę z formacją Zandberga, choć ten nie podchodzi pozytywnie do porozumienia. 

– Wybory na przewodniczącego pokazały jednoznacznie, że nie mają pomysłu, kim chcą być na scenie politycznej, więc wybrali model klubu emeryta milicji obywatelskiej – mówił.

– Jest nadzieja, że to co powinno stać się w latach 90. – zbudowanie lewicy nowoczesnej, której nie da się szantażować PRL-em – się dokonuje – przekonywał.

Zandberg skrytykował również Prawo i Sprawiedliwość.

– PiS wymyślił sobie, że będzie wspierał wielodzietność, ale nie bierze pod uwagę tego, że krzywdzi rodziny niezamożne, przede wszystkim tysiące samotnych matek, które mają jedno dziecko, a panowie i panie z PiS, na pytanie „dlaczego”, mówią „a bo tak”. Lewica to nie tylko chleb, ale i wolność. Nie tylko chleb, ale i demokracja. Jesteśmy przekonani, że w Polsce jest rosnąca grupa osób, która chce polityki socjalnej, ale zarazem polityki demokratycznej. Chcą świadczeń społecznych, ale też państwa prawa – i dla nich jest Razem – dodał.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: dziejesienazywo

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.