Jak przekonuje Adrian Zandberg, rząd Beaty Szydło realizuje obietnice wyborcze w karykaturalnej formie. Jeden z liderów partii Razem krytykował PiS w TVP Info. 

Zandberg jest zirytowany głównie kwestiami gospodarczymi, które miały być przez rząd załatwione. Wśród nich wymienia kwotę wolną od podatku, program 500+ oraz minimalną płacę godzinową.

– Rząd Beaty Szydło zobowiązał się, że w ciągu 100 dni załatwi kilka kluczowych spraw. I spośród nich większości po prostu nie załatwił. Przykładem kwota wolna od podatku. Nie została zmieniona, tylko przepchnięta na następny rok. To jest skandal, że w Polsce ludzie, którzy żyją w nędzy, muszą jeszcze płacić podatek – mówił.

– Jest luty 2016 roku, a w Polsce nadal można zatrudniać ochroniarza za 3 czy 4 złote za godzinę. Albo zostaje wprowadzone w karykaturalnej wersji. Przykładem leki na emerytów, kiedy okazało się, że bezpłatne będą leki tanie – dodał.

Zandberg przekonuje, że zapowiedź wielkiej reformy emerytalnej była pomysłem populistycznym i nierealnym, jeśli chodzi o pierwsze 100 dni nowego rządu. Ponadto, uważa, że program 500+ to „proteza świadczenia uniwersalnego”, która zawiera niesprawiedliwe zapisy. Uważa, że polityka prorodzinna powinna opierać się na całym systemie, a nie losowych ustawach.

źródło: TVP Info

Zobacz również