Zandberg: PiS wolał zadbać o interesy kolesiów Jakiego niż posłuchać mieszkańców

Zandberg: PiS wolał zadbać o interesy kolesiów Jakiego niż posłuchać mieszkańców Źródło:

Od 10 dni zdesperowani mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki prowadzą głodówkę przeciwko siłowemu wcieleniu ich sołectw do Opola. Protestują od 13 miesięcy. PiS wolał zadbać o interesy kolesiów trzęsącego regionem Patryka Jakiego niż posłuchać mieszkańców, który w dramatycznej większości (99% głosów) opowiedzieli się przeciwko zmianie granic. Protest zaostrza się, Dobrzeniacy dziś o 12:00 odstawili soki i piją tylko wodę. Wśród głodujących jest też Michał Pytlik z Razem Opolskie. Dziś do szpitala trafiły dwie spośród czternastu osób prowadzących głodówkę.

Minister spraw wewnętrznych od 10 dni nie znalazł czasu, żeby przyjechać do protestujących i z nimi porozmawiać. Pan Błaszczak woli brylować w mediach, opowiadając dyrdymały o uchodźcach i zapewniając o swoim "zrozumieniu" dla tych, którzy demolują budki z kebabami w Ełku.

Różne są losy obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, ale jedną z nich rząd Beaty Szydło złamał na pewno. Tę, że będzie słuchać ludzi, że skończy z butą i arogancją władzy.

#PopieramGlodujacych

Adrian Zandberg 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News