Konsekwentny nacisk daje efekty. Kiedy Partia Razem ujawniła konflikt interesów nowego premiera, Morawiecki próbował udawać, że tematu nie ma. Były wykręty i opowieści nie na temat o przekazywaniu dywidendy na działalność charytatywną.

Chociaż Morawiecki początkowo publicznie odmówił sprzedaży akcji i liczył, że sprawa przyschnie, my nie odpuściliśmy. Dziś Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że pan premier się poddał. Zgodnie z naszym apelem sprzeda swój pakiet akcji BZ WBK.

ZOBACZ TAKŻE: Totalne zaskoczenie! Oto pierwsza decyzja Morawieckiego

To dobra decyzja – szkoda tylko, że aby ją wymusić, potrzebna była burza medialna. Nie może być cienia wątpliwości, że Prezes Rady Ministrów jest uwikłany w konflikt interesów. Oczekujemy, że Morawiecki zastosuje teraz tę zasadę także do pozostałych ministrów. To elementarny standard, którego mamy prawo wymagać od najważniejszych urzędników w państwie.

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki, jak mogłeś?! Przez jego błąd biedna rodzina GŁODUJE

Cały czas czekamy na ujawnienie dokumentów dotyczących ustawy o kredytach frankowych. Na decyzji PiS o wystawieniu do wiatru frankowiczów skorzystał m.in. BZ WBK. Morawiecki powinien wyjaśnić rolę, jaką odegrał on i jego resort w pracach nad ustawą.

Żródło: Facebook

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy