Adrian Zandberg mocno skrytykował wypowiedzi ministra Błaszczaka na temat islamu. Jeden z liderów partii Razem przekonuje, że polityk PiS nie rozróżnia polityki multikulturalizmu od polityki asymilacyjnej. 

– Kilka słów o skandalicznej wypowiedzi min. Błaszczaka, z której wynika przede wszystkim jego niekompetencja. Minister Błaszczak najwyraźniej nie wie, że Francja nie realizuje polityki multikulturalizmu, tylko politykę asymilacyjną. Zapewne nie wie nawet, co konkretnie znaczy „multi-kulti”, na które pomstuje – podobnie jak nie wiedział, że w wielokulturowej Polsce żyje dziś 25 tysięcy muzułmanów… – komentuje Zandberg.

– Ci, którzy wykorzystują zamachy przeprowadzane przez garstkę radykałów do szczucia na miliony pokojowo nastawionych, dobrze zintegrowanych europejskich muzułmanów, milkną kiedy zapytać ich: jakie macie rozwiązania? Ministrowi Błaszczakowi marzy się zapewne społeczeństwo złożone z samych białych katolików. Takie społeczeństwo da się dziś zbudować tylko mordując albo wysiedlając dziesiątki milionów Europejczyków – dodaje.

Zandberg przekonuje, że Francja nie realizuje polityki multikulturalizmu na przykład w takim wydaniu jak robi to Wielka Brytania. Francuskie prawo nakazuje przestrzegania republikańskiego kanonu wartości, zakazuje noszenia burki. Uważa również, że Francja jest areną zamachów terrorystycznych w związku z nierównościami społecznymi i wykluczeniu w tym kraju.

– Ci, którzy przy okazji zamachów wykorzystują sytuację, by rozkręcać nienawiść, nie mówią jednego: jakie mają rozwiązanie? Rozumiem, że dla ministra Błaszczaka idealnym rozwiązaniem jest homogeniczna etnicznie Polska, w której wszyscy są białymi katolikami. Moje pytanie brzmi: jak minister Błaszczak, albo minister Jaki, chcieliby do tego doprowadzić? Czy chcieliby tych, którzy są inni, wyznają inna religie, mają ciemniejszy kolor skóry, zapędzić jak przed kilkudziesięciu laty do stodoły? Nie można obciążać milionów ludzi, którzy są niewinni i żyją pokojowo w Europie, za to, co robią radykałowie. To jest moralny skandal. W Europie mamy dziesiątki milionów  muzułmanów, przeważająca większość z nich jest zintegrowana – mówi Zandberg.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...