Z niemałym rozbawieniem dowiedziałem się, że według redaktor Renaty Grochal z Newsweeka ani Partia Razem, ani niżej podpisany nie zabierają głosu w sprawie kryzysu uchodźczego. To teza tym śmielsza, że wygłoszona w Radio TOK FM, które jako jedno z nielicznych mediów gości nas dosyć regularnie, na dodatek w audycji Piotra Kraśki, z którym rozmawiałem kilkukrotnie o stanowisku Razem w sprawie uchodźców. Żeby było śmieszniej, dokładnie godzinę wcześniej mówiłem w Onecie o tym, dlaczego Polska wyjdzie na niemoralnej polityce “zero uchodźców wojennych” jak Zabłocki na mydle.

Cieszę się, że część dziennikarzy boli przelewająca się przez polską politykę fala rasizmu. To realny problem i rozumiem ich dyskomfort, gdy dotychczasowi ulubieńcy mediów liberalnych zachowują się niegodnie. Debata publiczna w tej sprawie zamieniła się w ściek w dużym stopniu przez tchórzostwo polityków liberalnych. Ale doprawdy, próba zrzucenia odpowiedzialności za to na Partię Razem jest komiczna. W przeciwieństwie do ścigającej się z Kaczyńskim na cynizm liberalnej prawicy, Partia Razem od początku swojego istnienia konsekwentnie mówi, że Polska ma moralny obowiązek przyjąć uchodźców wojennych, a szczucie na ofiary wojen uciekające przed śmiercią i cierpieniem jest nieludzkie.

Z jednym muszę się zgodzić – to prawda, słychać nas w mediach mniej niż polityków PO czy Nowoczesnej. Dlaczego? Proponuję zadać to pytanie wydawcom serwisów informacyjnych. Zapewniam, nie odmawiamy wypowiedzi. Jeśli Newsweek chciałby udzielić nam łamów na przedstawienie stanowiska Razem – w tej czy w jakiejkolwiek innej sprawie – jesteśmy do dyspozycji.

Zobacz również