Żandarmeria Wojskowa cmentarz
YouTube Świadomi Polacy
Joanna Szwalikowska - 2 Listopada 2020

Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu

Żandarmeria Wojskowa nagle pojawiła się na terenie cmentarza. W sieci pojawił się filmik, który wywołał burzę.

Żandarmeria Wojskowa pojawiła się na cmentarzu. Znajdujący się na jego terenie mężczyzna wszystko nagrał. Filmik został opublikowany w sieci i wywołał istną burzę. Internauci mają bardzo podzielone zdania.

Pod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśPod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśCzytaj dalej

Żandarmeria Wojskowa pojawiła się na cmentarzu. Mężczyzna wszystko nagrał

30 października podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia, które weszły w życie już kolejnego dnia. Dotyczyło ono między innymi kwestii cmentarzy na czas obchodów Wszystkich Świętych, a dokładniej ich zamknięcia od 31 października do 2 listopada.

Wydana w ostatniej chwili decyzja premiera wzbudziła dużo emocji wśród Polaków. Mnóstwo osób okazało się oburzonych sytuacją oraz tym, że nie mogą odwiedzić grobów swoich najbliższych w tych ważnych dla nich dniach. W sieci pojawiły się materiały, na których widać, że nie wszyscy respektowali nowe obostrzenie i - mimo zakazu - pojawili się na cmentarzach.

Jedną z takich osób stał się mężczyzna, który jest autorem nagrania opublikowanego na kanale Świadomi Polacy w serwisie YouTube. Wraz z dziećmi postanowił on mimo wszystko wybrać się na cmentarz, gdzie spotkał Żandarmerię Wojskową.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościWprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościCzytaj dalej

Dwaj żandarmi zobaczyli mężczyznę, który pomimo zakazu wszedł na teren cmentarza i zainterweniowali na podstawie wydanego przez rząd rozporządzenia dotyczącego zamknięcia cmentarzy. Mężczyzna wdał się w dyskusję z funkcjonariuszami, argumentując, iż rozporządzenie jest niezgodne z prawem oraz że ma on prawo pojawić się na cmentarzu.

Opublikowany w sieci filmik spotkał się z bardzo skrajnymi reakcjami. Jedni krytykują mężczyznę, iż pomimo wydanego zakazu, zignorował rozporządzenie i pojawił się na cmentarzu. Jego krytyka funkcjonariuszy również wydawała się niektórym niesprawiedliwa.

Pojawiły się komentarze osób, które usiłowały bronić Żandarmerii. Wojsko jest bowiem instytucją, w której nie dyskutuj się nad słusznością wykonywanych zadań, a zwyczajnie je wykonuje.

- Wojsko to instytucja ściśle hierarchiczna. Nie ma w niej miejsca na demokrację, głosowanie czy dyskusje nad słusznością wykonywanych zadań. Moim zdaniem pańska ocena jest niesprawiedliwa - pisał jeden z internautów w odpowiedzi na link z filmikiem we wpisie opublikowanym na Twitterze. Pojawiły się również głosy krytyki w stronę żandarmów.

Dzisiaj grzeje:

1. Będą dzwonić od 9:00 do 20:30. Telefon trzeba odebrać, wiemy o co chodzi, bardzo ważne

2. Decyzja zapadła, Andrzej Duda właśnie podpisał dokumenty. Tysiące Polaków na własnej skórze odczuje skutki

3. Stan wyjątkowy w Polsce zostanie wprowadzony? Szef MON zabrał głos w sprawie

- Wstyd i hańba jak te błazny hańbią mundur polski ..Chyba że to już nie polski.Niech matki i ojcowie zobaczą jakich mają dzielnych synów!!!. [pisownia oryginalna] - pisał jeden z internautów pod filmikiem w serwisie YouTube. Jego komentarz spotkał się jednak z kolejnymi głosami broniącymi żołnierzy, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Nawet jeśli nie zgadzają się z zasadnością wprowadzonych obostrzeń, to nie oni stanowią prawo, co próbował również wytłumaczyć jeden z żandarmów, który znalazł się na nagraniu.

- Wszystkim wspolczuje: i nam, polakom, i tym dwom zolnierzom [pisownia oryginalna] - napisał kolejny z internautów, który chyba najtrafniej ze wszystkich podsumował całą sytuację. Całe nagranie z cmentarza znajdziecie poniżej.

Żandarmeria Wojskowa cmentarz

Źródło: Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. W ułamku sekundy rodzinne święta zmieniły się w tragedię. Powód? Pitbull nie chciał chodzić w sweterku
  2. Potwierdziło się najgorsze. Tomasz Gollob ma koronawirusa. Sportowiec trafił do szpitala, wiemy co z jego zdrowiem
  3. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  5. Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesienia
  6. Dramatyczna sytuacja w galeriach handlowych. Mogą ucierpieć sklepy, również z elektroniką. Czy czeka nas Lockdown?
  7. W łatwy sposób możesz pomóc w leczeniu COVID-19, a jeszcze sporo na tym zyskać. Wyjaśniamy szczegóły akcji
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: YouTube, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News