Zamknięcie szkół, wiadomość ZNP
unsplash.com Scott Webb
Weronika Wasiak - 9 Października 2020

ZNP przekazało wiadomość dot. zamknięcia szkół. Rodzice wstrzymali oddech

Zamknięcie szkół jednak dojdzie do skutku? W związku z najnowszymi informacjami przekazywanymi przez Ministerstwo Zdrowia, opinia publiczna znów żywo dyskutuje o ponownym wdrożeniu zdalnego nauczania. Głos w sprawie zabrał ZNP.

Zamknięcie szkół jeszcze w czasie wakacji budziło ogrom emocji wśród Polaków, a to dlatego, że rząd zadecydował, iż dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego. W ostatnich dniach jednak epidemia koronawirusa nabrała zawrotnego tempa i zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami, już od 10 października cały kraj będzie objęty strefą żółtą. Mimo wprowadzenia nowych obostrzeń, dotychczas nie zapadła żadna decyzja w sprawie edukacji. Czy niebawem ulegnie to zmianie, a dzieci jednak będą uczuć się w domach?

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

ZNP przekazało ważną wiadomość. Zamknięcie szkół jednak dojdzie do skutku

8 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4280 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Dziś odnotowano kolejnych 4739. Tak dynamiczny rozwój epidemii zmotywował rząd do tego, by od najbliższej soboty objąć kraj surowszymi obostrzeniami - maseczki także na powietrzu, w kinach zajętych 25% miejsc, w restauracjach 1 klient na 4 mkw.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Mimo zaostrzenia restrykcji wciąż nie pojawiła się żadna informacja w sprawie szkół, w których przecież gromadzą się setki osób. Jak podaje Super Express, 10 października premier Mateusz Morawiecki ma oficjalnie poinformować o dalszych działaniach w tej sprawie. Tymczasem w rozmowie z serwisem szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz przyznał, że w obecnej sytuacji zamknięcie szkół byłoby najwłaściwszym rozwiązaniem.

- Uważam, że zamknięcie szkół na miesiąc zapewne uspokoiłby sytuację. Ogromna grupa osób byłaby w warunkach domowych i nie rozprzestrzeniałaby koronawirusa. Ciekawym pomysłem byłoby też, aby maluchy z klas 1-3 uczyły się w szkołach, a uczniowie klas 4-8 przeszły na edukację zdalną. Transmisja tego koronawirusa uległaby na pewno spowolnieniu - mówił dla Super Expressu prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. Nie żyje jeden z najwybitniejszych Polaków. ”Żegnamy jedną z wielkich postaci, Kolegę, Przyjaciela, Mistrza”

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

SE podaje również, że nieoficjalnie wiadomo, iż "rządowy plan nie wyklucza tego, aby studenci, czy uczniowie klas licealnych przeszli na zdalne nauczanie, a młodsi uczyli się w szkołach". Czy rzeczywiście znów dojdzie do sytuacji, z którą uczniowie musieli zmierzyć się w połowie marca? Pewności nie ma, ale wiele wskazuje na to, że rząd zamierza również w tej kwestii podjąć radykalne kroki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jest ponad prawem? Marta Kaczyńska przyłapana na gorącym uczynku
  2. Roznegliżowana Justyna Żyła w łóżku z nowym chłopakiem. Podpis zdjęcia mówi wszystko (FOTO)
  3. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Najlepsza propozycja na sobotni obiad. Obłędne kotlety schabowe po kowalsku

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News