Zamknięcie granic, kluczowa wiadomość
pikio.pl
Weronika Wasiak - 18 Października 2020

MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków

Zamknięcie granic jednak dojdzie do skutku? W związku z dynamicznym rozwojem epidemii w Polsce wieku zadaje sobie to pytanie. W końcu głos w tej sprawie zabrało MSZ.

Zamknięcie granic coraz bardziej realne? Gdy premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach, Polacy coraz głośniej zaczęli dyskutować na temat tego, czy rząd po raz kolejny zdecyduje się unieruchomić lotniska i tymczasowo uniemożliwić podróżowanie między krajami. Przypominamy również, że od 17 października w strefie żółtej (w której znajduje się obecnie cała Polska) i czerwonej panują nowe restrykcje. Mowa m.in. o zmianach w trybie nauczania, godzinach funkcjonowania lokali gastronomicznych czy organizacji wesel. 15 października wróciła też godzina dla seniorów. A co z granicami? Wiceszef MSZ zabrał głos.

Dziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościDziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościCzytaj dalej

MSZ przerywa milczenie. Zamknięcie granic dojdzie do skutku?

Wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk w piątek, jak przytacza Radio Zet, oficjalnie poinformował, że na ten moment granice Polski pozostają otwarte. Tak jednak było 16 października, ale warto wspomnieć, że tylko wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych blisko 10 tysiącach nowych przypadków zarażenia. Czy w związku z tak drastycznym przyrostem zachorowań decyzja ws. granic ulegnie zmianie? Wawrzyk zaznaczył na piątkowym spotkaniu, że to, czy granice pozostaną otwarte czy jednak zostaną zamknięte, nie leży w kompetencjach MSZ.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- Zamykanie lub otwieranie granic, to nie jest kompetencja Ministerstwa Spraw Zagranicznych. My wydajemy rekomendacje dla naszych rodaków polegająca na tym, żeby zastanowili się, czy naprawdę muszą udawać się w podróż zagraniczną - mówił w piątek wiceszef MSZ.

Jednocześnie Wawrzyk przyznał, że nie wyklucza "obniżenia lub podniesienia poziomu ostrzeżeń" w tej kwestii, a wszystko jest zależne od dalszego rozwoju sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju.

- Za każdym razem analizujemy sytuację, jaka w danym momencie jest i podejmujemy decyzje w zależności od rozwoju sytuacji - dodał.

Wiceszef MSZ zwrócił się również do wszystkich Polaków z prośbą o rezygnację z podróżowania między krajami, jeżeli tylko jest to możliwe. Zaznaczył, że każda wycieczka wiążę się m.in. z koniecznością dostosowania się do obostrzeń panujących w danym kraju, w tym także kwarantanny.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy wytyczne związane z Bożym Narodzeniem. Wielu nie będzie zadowolonych, koniec z tradycją

2. Pilne ostrzeżenia. Wszystko skończy się o 15, alarmują Polaków

3. Fani "M jak Miłość" zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości

- My zwracamy tylko uwagę, że trzeba się będzie w związku z tą podróżą, ewentualnie w zależności od sytuacji w danym kraju i wymogów tam panujących, poddać określonym rygorom - mówił na piątkowym spotkaniu wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Możesz mieć COVID-19, jeśli masz choć 1 objaw z listy. Oprócz utraty smaku jest wiele innych symptomów
  2. Tragiczna wiadomość z TVP. Nie żyje wielki gwiazdor stacji, kochały go tysiące, wyjątkowo smutne wiadomości
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. W PlayStation 5 będzie funkcja, której nie da się wyłączyć. Niepokojąca propozycja Sony, chodzi o chat głosowy

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News