Zamknięcie granic
Flickr.com Kanceleria Premiera
Konrad Karpiuk - 9 Maja 2020

Już nie ma odwrotu. Przedłużono zamknięcie granic

Zamknięcie granic w Polsce dla ruchu kolejowego i samochodowego nastąpiło 15 marca. Od tego dnia kraju mogli wjeżdżać jedynie pracownicy, oraz obywatele Polski. Ponadto zaraz po przekroczeniu granicy trzeba było przechodzić obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Wiele osób czeka na ogłoszenie dnia, w którym ruch międzynarodowy zostanie przywrócony. Wygląda na to, że jeszcze poczekamy.

Zamknięcie granic może potrwać znacznie dłużej, niż z początku przewidywano. Na ten temat debatowała Komisja Europejska, która w piątek zwołała przedstawicieli państw członkowskich należących do strefy Schengen. Sugerowano, aby przedłużyć czas zamknięcia granic.

Zamknięcie granic potrwa dłużej niż początkowo zakładano

Z początku wprowadzone ograniczenia i związane z tym zamknięcie granic miały obowiązywać miesiąc od drugiej połowy marca. Jednak dalszy rozwój epidemii w krajach członkowskich wskazuje na to, że ten termin wydłuży się aż do 15 czerwca. Oczywiście wciąż istnieje możliwość, że wtedy dojdzie do kolejnego przesunięcia terminu.

Tadeusz RydzykNie dowierzali w słowa, które wypowiedział Rydzyk o mszach świętych. Niestety, nikt się nie przesłyszałCzytaj dalej

Zebranie przedstawicieli państw odbyło się oczywiście w formie wideokonferencji. Polskę reprezentował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji RP, Bartosz Grodecki. Zachęcano, aby każdy z krajów członkowskich przedłużył swoje obostrzenia dotyczące zamknięcia granic. Później planuje się stopniowe otwieranie ruchu międzynarodowego.

Zniesione będą kontrole na granicach UE, ale dopiero za jakiś czas

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

W trakcie wideokonferencji omówiono także potencjalny plan późniejszego znoszenia kontroli na granicach państw członkowskich. Jak podaje Interia, Ylva Johansson wydała komunikat Komisji Europejskiej, która postuluje, aby w pierwszej kolejności zająć się przywracaniem ruchu w strefie Schengen.

Dzisiaj grzeje:

1. Nieoficjalne: Morawiecki nie będzie dłużej premierem? Pojawiło się nazwisko możliwego następcy
2. Smutne informacje o ojcu Kacperka. Przed tragedią nie zdążył zrobić najważniejszego

Oczywiście ewentualne zmiany będą zależeć od rozwoju epidemii. KE sugeruje, żeby gdy epidemia zacznie wygasać, należy znosić kolejne ograniczenia stopniowo. Jednak na ten moment nie możemy się raczej spodziewać zdejmowania zakazów na granicach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, na którą cierpi nawet 11 milionów Polaków. Większość z nich nawet o niej nie słyszała
  2. Agnieszka Radwańska mieszka jak królowa. Pełne przepychu posiadłości budzą zachwyt (FOTO)
  3. Tragedia na Pomorzu, są ofiary śmiertelne. Ratownik nie mógł dłużej milczeć, powiedział wszystko
  4. Najsłynniejszy lekarz w Polsce przekazał kapitalną wiadomość. Wykluczył zakażenie dużej grupy osób
  5. Wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy. Minister zdrowia podał konkretną datę, zacznie się już za kilka dni
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

Źródło: Webniusy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News