zamknięcie granic wiceszef MSWiA nie pozostawił wątpliwości
JAKUB ORZECHOWSKI SE East News
Joanna Szwalikowska - 7 Października 2020

Wicepremier zabrał głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków

Czy sytuacja epidemiologiczna spowoduje ponowne zamknięcie granic wewnątrz Unii Europejskiej? Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zabrał głos w sprawie. Nie pozostawił najmniejszych wątpliwości i zdradził plany rządu.

Zaostrzenie się sytuacji epidemiologicznej w Polsce sprawia, że wielu osób obawia się o to, czy czeka nas ponowne zamknięcie granic. W sprawie oficjalnie zabrał głos wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Bartosz Gordecki. Wiceszef resortu zdradził, jakie są plany rządu.

Kobieta zapłaciła za zakupyKobieta zrobiła zakupy banknotem 200 zł. Kasjer popatrzył na niego i natychmiast wybiegł, interweniowała policjaCzytaj dalej

Ponowne zamknięcie granic wewnątrz Unii Europejskiej? Wiceszef MSWiA rozwiał wszelkie wątpliwości

Czy możliwe, że po raz kolejny z powodu pandemii koronawirusa zamknięte zostaną granice wewnątrz Unii Europejskiej? Kontrole oraz ograniczenia w zakresie przekraczania granic wewnętrznych zostały wprowadzone przez Polskę wiosną. Wprowadzone restrykcje obowiązywały w okresie od marca do czerwca. Inne państwa członkowskie zastosowały wówczas bardzo podobne rozwiązania. Wiceszef MSWiA został zapytany o to, czy ponownie czeka nas taka sytuacja.

- Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej (...) Na dzisiaj nie mamy informacji, aby którekolwiek z państw unijnych planowało zamykanie granic. W Polsce również nie ma dyskusji na ten temat. Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych - poinformował Bartosz Grodecki, wiceminister MSWiA w rozmowie z PAP, cytowany przez Radio Zet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Wiceszef resortu przekazał kluczową wiadomość dla Polaków. Osoby, które planowały wyjazdy zagraniczne mogą odetchnąć z ulgą. Rząd nie planuje ponownego zamknięcia granic, nie trwają również żadne rozmowy na ten temat. Powinniśmy jednak zapoznać się z informacjami, które są publikowane na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Dowiemy się stamtąd, z jakimi restrykcjami Polacy muszą się liczyć, wyjeżdżając do poszczególnych państw.

Restrykcje dotyczące ograniczenia wjazdu obywateli innych państw do Polski oraz obowiązku poddania się kwarantannie wciąż obowiązują na granicach zewnętrznych Unii Europejskiej, czyli z Ukrainą, Rosją oraz Białorusią. W ostatnim czasie umożliwiony został wjazd do Polski obywatelom Białorusi. Stało się tak ze względu na panujący w kraju kryzys polityczny.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: nowe obostrzenia w Polsce od 10 października. Ujawniono pełną listę zakazów

2. „Godzina policyjna” w restauracjach i barach, spotkania ograniczone do 10 osób. Ogromne zmiany Berlinie

3. Nie żyje aktorka znana z największych hitów na TVP, TVN i Polsacie. Tragiczne informacje

Pod uwagę należy również wziąć jednak zakazy lotów do państw, które zostały objęte rozporządzeniem. Ostatnie, ważne do 13 października, obejmuje 29 państw. Są to: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Bahrajn, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Argentyna, Chile, Ekwador, Indie, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Trynidad i Tobago, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman oraz Bahamy. Zakazami nie są objęte żadne kraje należące do Unii Europejskiej oraz strefy Schengen.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Rolnik szuka żony": Nagle z odcinka zniknęły sceny, które były widoczne podczas zwiastuna. Produkcja boi się skandalu?
  2. Cristiano Ronaldo może trafić do więzienia? Portugalczyk miał dokonać zbrodni, padły poważne zarzuty
  3. Uczniowie liceów pilnie przechodzą na zdalne nauczanie. Wiemy, kiedy wrócą do szkół, smutne informacje z polskiego miasta
  4. MZ w ostatniej chwili wprowadza zmiany w całej Polsce. Dramatyczna sytuacja, nie było innego wyjścia
  5. Justyna Żyła bezpardonowo poniżyła kochankę Piotra. Jej słowa zwalają z nóg, przesadziła?
  6. Zrobiła zakupy i przy kasie podała banknot 200 zł. Kasjer zauważył napis, policja pojawiła się chwilę później

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News