Decyzje o nagłych zamknięciach w kolejnych polskich miastach. Nie było innego wyboru

Decyzje o nagłych zamknięciach w kolejnych polskich miastach. Nie było innego wyboru Źródło: Pikio.pl

Zamknięcie ważnych budynków użyteczności publicznej oraz miejsc kultu religijnego zaniepokoiło mieszkańców dużych polskich miast. Decyzje podjęto nagle, nie było innego wyboru. Przebywanie w tych miejscach zagrażało bezpieczeństwu wielu osób. Znamy powód tych kontrowersyjnych działań. Sytuacja nie wróci do normy przez najbliższe dni.

Zamknięcie licznych instytucji i miejsc sakralnych jest najpopularniejszym tematem podejmowanym przez media w ostatnim czasie. Powodem takiego postępowania jest sytuacja epidemiologiczna. U wielu pracowników stwierdzono zakażenie koronawirusem. Współpracownicy chorych mają obowiązek odbycia obowiązkowej kwarantanny. Problemy zanotowano w wielu polskich miejscowościach. Mieszkańcy tych regionów krajów muszą szykować się na poważne kłopoty związane z załatwianiem codziennych spraw.

Zamknięcie miejsc użyteczności publicznej zszokowało mieszkańców dużych polskich miast

Z powodu pandemii koronawirusa tymczasowo zamknięty został między innymi Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim. U jednego z policjantów pracujących w tym miejscu pojawiły się objawy typowe dla zachorowania na chorobę koronawirusową. Po potwierdzeniu zakażenia przez lekarzy, zarówno funkcjonariusze policji, jak i pracownicy służby cywilnej zostali poddani obowiązkowej kwarantannie. Zgodnie z procedurami, zarówno pomieszczenia komisariatu, jak i radiowozy na wyposażeniu zostały zdezynfekowane. Chory policjant przebywa obecnie w szpitalu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Podobna sytuacja epidemiologiczna panuje w Katowicach-Dębie. Kościół pod wezwaniem św. Męczenników Jana i Pawła został zamknięty z powodu choroby jednego z księży. Sanepid nie planuje poszukiwania wiernych, którzy uczestniczyli w mszy prowadzonej przez tego kapłana. Służby zajęły się natomiast osobami, które uczęszczały na nauki dotyczące chrztu. Ksiądz przechodzi chorobę w sposób bezobjawowy. Na jutro została zaplanowana dezynfekcja kościoła. Inni kapłani przebywali w ostatnich dniach poza terenem plebanii, dlatego nie ma ryzyka, że zostali zarażeni niebezpiecznym patogenem.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń

2. Horror w polskiej miejscowości. Służby prowadzą pilną akcję, stan 1,5-rocznego chłopczyka jest niezmiernie ciężki

3. Za chwilę ruszają rządowe kontrole związane z epidemią. Kto może spodziewać się wizyty służb?

Zakażenia koronawirusem nie ominęły także nadbałtyckich plaż. Z powodu choroby ratownika czternaście osób musiało udać się na kwarantannę. Ze względu na braki kadrowe kąpielisko Jastarnia "Leśna" jest zamknięte do najbliższej soboty. Nieco pozytywniejsze wieści docierają z Radomia. Hotel Iskra przestaje pełnić funkcję izolatorium. W ostatnim czasie w placówce nie przebywali chorzy. Wygasła umowa, którą właściciele zawarli z Radomskim Szpitalem Specjalistycznym. Wszystkie drogi graniczące z hotelem zostały ponownie otwarte dla ruchu pieszego i kołowego. Niestety, to jedna z nielicznych pozytywnych informacji dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego w Polsce. W ostatnich dniach liczba zakażeń jest rekordowo wysoka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Oficjalnie: wielki powrót do Legii staje się faktem. Artur Boruc już w Warszawie
  3. Zapadła decyzja ws. Agaty Dudy. Jest nieodwracalna
  4. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
  5. Mnóstwo osób było w błędzie. Szumowski w TVP: obowiązek dotyczy wszystkich
  6. Decyzje o nagłych zamknięciach w kolejnych polskich miastach. Nie było innego wyboru
  7. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  8. Justyna Żyła już gotuje dla nowego partnera? W sieci zawrzało po zdjęciu z przystojnym mężczyzną
  9. Media przekazały najgorszą z możliwych informacji. Walczyli do końca, niestety zmarł

Źródło: Radio eM/Radio Gdańsk/Radio Lublin

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News