Zamieszki w Ełku. Policja i wojsko na ulicach, mnóstwo zatrzymanych (video)

Zamieszki w Ełku. Policja i wojsko na ulicach, mnóstwo zatrzymanych (video) Źródło: źródło: facebook.com/Radio-5

O tym, co dzieje się w Ełku, informowaliśmy już wcześniej. Po zabójstwie, do jakiego doszło pod lokalem Prince Kebab, tłum ludzi w odwecie kompletnie zniszczył bar. Sytuacja jednak jeszcze bardziej się zaogniła. Zbiorowisko, które doprowadziło do zniszczenia Prince Kebab, rozrosło się w tłum.

Kiedy spojrzeć na ulice Ełku, nie ma się wątpliwości - w mieście tym doszło już do regularnych zamieszek. Agresja na lokal z kebabem nie skończyła tematu. Tłum złożony z kilkuset ludzi wdał się w niedzielny wieczór w walkę z policją.

Na miejsce wysłane zostały dodatkowe oddziały funkcjonariuszy policji. Co więcej, pojawiła się też żandarmeria wojskowa. Wszystko to, by uspokoić tłum, który atakował już zniszczoną restaurację. Bezskutecznie. Doszło do walk z policją - w stronę mundurowych poleciały petardy, cegły, a także płyty chodnikowe. Słychać było też obraźliwe, ksenofobiczne hasła pod adresem innych narodowości.

Wśród tłumu, który powiększał się pod Prince Kebab od godziny 14:00, znaleźli się też przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, którzy relacjonowali zdarzenie na Facebooku.

Chociaż udało się zatrzymać już kilkadziesiąt osób, walka wciąż trwa. W sprawę zaangażował się prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz, który zaapelował o spokój. Co więcej, jak mówił Andrukiewicz, rodzinie zmarłego 21-latka już zaproponowano pomoc psychologiczną.

 - Doszło do wielkiej tragedii. Chciałbym zaapelować i prosić mieszkańców o spokój i uszanowanie tragedii, jaką przeżywa rodzina 21-letniego Daniela. Zaproponowałem pomoc psychologiczną tej rodzinie - mówił prezydent miasta.

Zamieszki w elku

Posted by Radio 5 on Sunday, 1 January 2017

Zamieszki w Ełku

Posted by Radio 5 on Sunday, 1 January 2017

Transmisja live zamieszki w Ełku

Posted by Radio 5 on Sunday, 1 January 2017
pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News