Zamieszki na Marszu Niepodległości są bardzo prawdopodobnym scenariuszem. Po zakazie organizacji marszu, ogłoszonym dziś przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, działacze i politycy zaczęli natychmiast zabierać głos w sprawie. Niektóre treści i oburzają, i niepokoją.

Zamieszki na Marszu Niepodległości zapowiedzieli właśnie Narodowcy, którzy nie zgadzają się z decyzją prezydent Warszawy. Polityk postanowiła zakazać organizacji wydarzenia w związku z nastrojami, które bezsprzecznie wpłynęły na oburzenie niektórych środowisk. Komentarze w Internecie sprawiają, że niektórzy mogą czuć się zagrożeni.

Narodowcy zapowiedzieli zamieszki na Marszu Niepodległości. Czy 11 listopada będziemy mogli czuć się bezpiecznie?

– Marsz Niepodległości, który miał tradycyjnie 11 listopada przejść ulicami Warszawy, nie odbędzie się – taką decyzję podjęła prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Może Hanna Gronkiewicz-Waltz lubi sobie popatrzeć na pałowanie? Tylko dlaczego realizuje swoje fantazje publicznie? Niech to robi na priv – napisał na swoim Twitterze polityk partii Wolność, Jacek Wilk.

Zdaniem posła, decyzja prezydent Warszawy może doprowadzić do krwawego przebiegu spotkania. W jego ocenie, Narodowcy, bez względu na decyzje władz miasta, i tak się spotkają.

– Przejdziemy w Marszu Niepodległości, chociażby po głowach ubeków z ratusza Hanny Gronkiewicz-Waltz. Antypolska bandyterka nie zatrzyma tysięcy polskich patriotów – napisał Dariusz Matecki – działacz ze Szczecina, który angażuje się chętnie w sprawy społeczne i wyraża swoje kontrowersyjne opinie w Internecie.

Później Matecki postanowił dodać kolejny bulwersujący wpis, który jednoznacznie zapowiada wyjście na ulice przez sympatyków nacjonalizmu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służba Ochrony Państwa kompromituje Polskę! Tragiczne wpadki formacji

– Nikt nie zatrzyma Marszu Niepodległości. Po tym co zrobiła dzisiaj Hanna Gronkiewicz-Waltz do Warszawy zjadą się nie tylko Ci, którzy od lat uczestniczą w MN, zjadą się wszyscy, którzy chcą dać odpór antypolskiej nagonce osób pokroju Hanny Gronkiewicz-Waltz!

W komentarzach pod publikacjami można przeczytać bulwersujące opinie, świadczące między innymi o pałowaniu przeciwników demonstracji.

Decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz wywołała wiele kontrowersji wśród organizatorów Marszu. Najważniejszym z argumentów był fakt, który wskazywał, że podczas uczczenia stulecia odzyskania niepodległości, może dojść do bulwersujących scen. Ataki, wygłaszanie nacjonalistycznych haseł i starcia z policją – taki scenariusz przewidziała prezydent Warszawy. Niestety okazało się, że pomimo prewencji – może dojść do krwawych scen na ulicach stolicy. Te zapowiadają między słowami organizatorzy i sympatycy marszu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „PiS ma ogłosić STAN WYJĄTKOWY w Warszawie!”Furia po zakazie Marszu Niepodległości
  2. Będą zamieszki?! Jest ZAKAZ Marszu Niepodległości w Warszawie
  3. Marsz Niepodległości się nie odbędzie?! Pierwsze miasto wydało zakaz
  4. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Znaki zodiaku, które są cudownymi partnerkami

Taśmy, które wywołały polityczne trzęsienie ziemi w Polsce