Zamieszki po mundialu! Splądrowali sklepy, bili się z policją

Zamieszki po mundialu! Splądrowali sklepy, bili się z policją Źródło: fot. Twitter/Francenews24

Mundial 2018 zakończył się wczoraj doskonałym meczem pomiędzy Francją i Chorwacją. Wielka radość kibiców zwycięskiej drużyny bardzo szybko przerodziła się jednak w szokujące zamieszki. Niewielkie grupy młodych Francuzów zdewastowały centra największych miast kraju.

Po niezwykle emocjonującym meczu reprezentacji Francji udało się wczoraj zdobyć tytuł mistrzów świata. Stało się to dopiero po raz drugi w historii, dlatego wyjątkowe zwycięstwo kadry bez wątpienia smakowało jeszcze lepiej.

Mundial 2018 - zwycięstwo w cieniu skandalu

Francuscy kibice nie zamierzali więc kryć swej radości. W takich miastach jak Paryż, Lyon, czy też Nicea doszło jednak do zadziwiających zdarzeń, które ich mieszkańcy zapamiętają na długo. Na Twitterze możemy dziś zobaczyć wiele filmików, na których młodzi sympatycy reprezentacji, w większości będący pod wpływem alkoholu, dewastują wszystko na swojej drodze. Przewracają samochody, skaczą po nich, wybijają szyby w witrynach sklepowych oraz... atakują policjantów.

Szokujące kulisy finału mundialu

W samym Paryżu do starć doszło nawet przed rozpoczęciem spotkania. Służby nie nadążały bowiem z wpuszczaniem kibiców do wydzielonej dla nich strefy w centrum miasta, co wyraźnie wyprowadziło widzów z równowagi. Napierali więc na barierki oraz obrzucali policjantów i ochroniarzy różnymi przedmiotami. Wciąż nie wiadomo, jak wysokie straty łącznie zanotują mieszkańcy francuskich miast oraz funkcjonariusze służb. Oficjalnie poinformowano jednak, że w starciach ucierpiał paryski policjant, w którego pobliżu wybuchła petarda rzucona przez kibica. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Lewandowska nie wytrzymała. Zaatakowano jej rodzinę
  2. Córka Rodowicz ma mroczną przeszłość. Maryla będzie ją teraz wspierać
  3. Koszmarna wpadka prezydent Chorwacji! O tym mówi już cały świat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News