Hitowe rozwiązanie sprawy "seksistowskich pisuarów". Wszystkim opadły szczęki

Hitowe rozwiązanie sprawy "seksistowskich pisuarów". Wszystkim opadły szczęki Źródło:

Zdjęcie pisuarów, które przypominają kobiece usta, wywołało ogromną dyskusję wśród internautów. Zdaniem niektórych promują one seksizm. Okazało się jednak, że prawda jest zupełnie inna... 

Czytelniczka portalu natemat.pl, Pani Kinga, wysłała do redakcji zdjęcie zrobione przez jej męża na siłowni McFIT w Poznaniu. Przedstawia ono pisuary, których kształt imituje usta. Według kobiety urządzenia mają seksistowski charakter:

- Zdjęcie zrobił mój partner, którego, podobnie jak mnie, oburza przedmiotowe traktowanie kobiet w przestrzeni publicznej.

Pozornie projekt pisuarów rzeczywiście zdaje się w przedmiotowy sposób wykorzystywać kobiece ciało. Zupełnie inne światło na sprawę rzuca jednak... prawdziwa wizja autorki urządzeń. Holenderska artystka, Meike von Schijndel, tłumaczy, że inspiracją dla projektu były męskie usta. I to nie byle czyje, bo Micka Jaggera.

Inspirowane logo zespołu Rolling Stones pisuary zobaczyć można w różnych miejscach na świecie. W 2012 r. umieszczono je w muzeum Stonesów w niemieckim mieście Luechow. Podobne znajdują się w saloniku dla VIP-ów na nowojorskim lotnisku Kennedy'ego.

McFIT broni się przed stawianymi zarzutami. Zdaniem rzecznika prasowego siłowni, Pierre`a Geisensetter`a, pisuary absolutnie nie miały promować seksizmu

- Naszym wspólnym zamiarem było stworzenie czegoś, co absolutnie nie jest seksistowskie a wręcz przeciwnie, oderwane jest od którejkolwiek z płci.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News