Niedzielny protest pod gmachem Sądu Najwyższego zdecydowanie nazwać można nietypowym. Tamtej nocy nie było już słychać głośnych okrzyków ani kłótni. Zamiast tego tysiące osób wspólnie zapaliło świeczki, tworząc „łańcuch światła”. Z tłumu wyróżniała się jednak młoda posłanka PO, która jako jedna z nielicznych… skorzystała z płomienia w komórkowej aplikacji. Chociaż sama raczej nie spodziewała się negatywnej reakcji, internauci bezlitośnie ją za to wyśmiali.

Kinga Gajewska pojawia się na bardzo wielu fotografiach z niedzielnego zgromadzenia. Nie tylko dlatego, że towarzyszyła kontrowersyjnemu sędziemu Andrzejowi Rzeplińskiemu. Wyróżnił ją fakt, iż zamiast tradycyjnej świeczki, zapaliła płomień w komórkowej aplikacji.

Większość internautów wyśmiała wybór młodej polityk. Wiele osób zastanawiało się, jak ktoś taki może reprezentować Polskę i bronić demokracji. Inni uszczypliwie pytali, czy tego typu płomień liczy się podwójnie. Zwolennicy Kingi Gajewskiej stwierdzili jednak, że podczas protestu najbardziej liczyła się obecność oraz chęci, a użycie komórkowej aplikacji jest po prostu związane z realiami współczesnego świata.

...

Zobacz również

Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter