Temat aborcji od lat wywołuje niemałe kontrowersje oraz skrajne emocje na całym świecie. Akcja proponowana przez amerykańską organizację broniącą praw kobiet zadziwiła jednak nie tylko przeciwników przedwczesnego przerywania ciąży. Z jej inicjatywy ofiary huraganów zamiast jedzenia, czy też artykułów pierwszej potrzeby, otrzymają bowiem… darmową aborcję.

Whole Woman’s Health otwarcie proponuje kobietom, które ucierpiały wskutek kataklizmów dotykających w ostatnim czasie Stany Zjednoczone, zabieg przerwania ciąży. Amerykanki nie będą musiały za niego zapłacić ani dolara. Na aborcję zdecydowały się lub wyraziły tego typu chęć już 74 kobiety z Teksasu.

Amerykanki, które zgłoszą się do Whole Woman’s Health, otrzymają środki na transport i opiekę w klinice. Proponuje im się także ewentualną opiekę nad dziećmi w czasie nieobecności w domu.

Organizacji udało się zebrać już 15 tysięcy dolarów. Celem jej członków jest jednak zgromadzenie jeszcze 40 tysięcy, które zostaną w całości przeznaczone na aborcje dokonywane przez ofiary huraganów Harvey oraz Irma.

...

Zobacz również

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością