Zamiast 500 plus będzie aż 1000! To nie żarty

Zamiast 500 plus będzie aż 1000! To nie żarty

500 plus doprowadziło do poprawy bytu wielu osób, przede wszystkim jednak wywołało prawdziwy szał na wszelkie programy z nazwą z "plusem". Teraz rząd wpadł na pomysł, jak można zrewolucjonizować pierwotne świadczenie. Dostaniemy dwukrotnie więcej pieniędzy?!

Program 500 plus dla wielu osób okazał się zbawienny - zwłaszcza wśród rodzin wielodzietnych, gdzie wprawdzie zarobki wystarczały na spełnienie podstawowych wymagań, jednak nigdy nie starczało ich na przyjemności, jak kino, zajęcia sportowe czy dodatkowe aktywności. Teraz Polacy nie tylko mogli dogodzić swoim dzieciom, ale przede wszystkim zdecydować się na założenie rodziny. Taki był bowiem podstawowy cel do osiągnięcia poprzez program - powstrzymać niż demograficzny, czyli to, że w Polsce rodziło się coraz mniej dzieci. W ostatnim czasie jednak program 500 plus chylił się ku upadkowi. Ogromna inflacja spowodowała, że dostając 500 złotych tak naprawdę było nas stać na zdecydowanie mniej, niż na początku programu. Dziś 500 złotych jest warte tyle, co niecałe 400 złotych jeszcze w styczniu. Rząd postanowił zareagować.

Jak dostać 500 plus? A może niedługo znacznie więcej

Partia rządząca zamierza zmienić program 500 plus na 1000 plus! I to nie są żarty. Inflacja będzie postępować i to coraz szybciej, więc Prawo i Sprawiedliwość musi zareagować, by ich sztandarowy program nie zamienił się w ruinę. Jedynym sposobem może się okazać zwiększenie świadczenia. - Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500+. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000+ - opowiada SE anonimowy polityk PiS. - Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny! – mówi z entuzjazmem poseł PiS Janusz Szewczak. Według doniesień SE tego typu rozszerzenie może być jedną z obietnic wyborczych podczas najbliższych wyborów parlamentarnych. Jeśli PiS po raz kolejny zdobędzie większość głosów, z pewnością politycy partii postarają się zmienić 500 na 1000 plus. Z pewnością spodoba się to tym, którzy przyjmują świadczenie regularnie, ale nie wszyscy będą zadowoleni. Już teraz słychać głosy, że program od początku był niewypałem, wspierał patologię i spowodował, że kobiety odeszły z pracy. Większe pieniądze mogą tylko pogłębić te problemy. Obecnie wnioski o 500 plus można składać zarówno przez internet na oficjalnej stronie rządowej, jak i w wyznaczonych urzędach. Świadczenie jest przyznawane wszystkim na drugie i każde kolejne dziecko, a także na pierwsze dziecko w przypadku rodzin, w których miesięczny dochód na osobę nie przekracza 800 złotych netto.

PRZECZYTAJ: Kaczyński w końcu odchodzi z polityki?! O tych słowach mówi już cała Polska

PRZECZYTAJ: Horror Leppera wraca po latach! Samoobrona nie zamierza odpuścić

PRZECZYTAJ: Mąż zrobił niezwykłą rzecz, żeby umierająca żona mogła pożegnać się z psem

500 plus fot. flickr.com 500+ 500 plus fot. flickr
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News