Jak podają amerykańskie agencje wywiadowcze, zarówno Państwo Islamskie, jak i inne organizacje terrorystyczne opracowały nową metodę umieszczania ładunków wybuchowych w narzędziach elektronicznych tak, by stały się one niewykrywalne podczas kontroli na lotnisku.

Jak podało w sobotę CNN, FBI informuje, że terroryści mogą być w posiadaniu sprzętu do kontroli bezpieczeństwa, jakie posiadają lotniska. Dzięki temu mogą doskonale testować skuteczność ukrywania materiałów wybuchowych w bagażu czy ubraniach, a zamachy na samoloty staną się proste niż kiedykolwiek.

Stacja podkreśliła rolę, jaką wywiad USA odegrał w decyzji administracji Donalda Trumpa o zakazie wnoszenia na pokład samolotów urządzeń większych niż smartfon. Zakaz ten odnosi się do bezpośrednich lotów do Stanów Zjednoczonych z 10 portów lotniczych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Południowej. Zakaz ten jest odpowiedzią władz na zwiększone ryzyko ataku terrorystycznego.

Według ustaleń FBI bomby umieszczone w laptopach są znacznie cięższe do wykrycia przez skanery niż inne ładunki jakie były tworzone przez grupy terrorystyczne w poprzednich latach.

 

 

...

Zobacz również