Zamachy na WTC. Historyczny przełom po 17 latach od koszmaru!

Zamachy na WTC. Historyczny przełom po 17 latach od koszmaru! Źródło: fot. flickr.com

Zamach 11 września 2001 roku do dziś pozostaje jednym z najstraszniejszych wydarzeń we współczesnej historii świata. Terroryści związani z Al-Kaidą porwali wówczas 4 samoloty, z których dwa uderzyły w dwie bliźniacze wierze WTC, jeden w Pentagon, ostatni zaś rozbił się na pustyni w Pensylwanii. Właśnie nastąpił przełom w związku z tą sprawą.

W porannych godzinach (czasu nowojorskiego) dwa amerykańskie samoloty wykonujące lokalne kursy zostały porwane i uderzyły w dwie bliźniacze wierze World Trade Center (WTC). Trzeci porwany samolot uderzył w Pentagon. Czwarte porwanie najprawdopodobniej się nie powiodło. Nie wiadomo wprawdzie, gdzie terrorysta miał uderzyć (spekuluje się, że jego celem mógł być Biały Dom). Ostatecznie jednak, prawdopodobnie w wyniku bohaterstwa pasażerów samolotu, którzy zaatakowali terrorystów, rozbił się on na pustyni w Pensylwanii. W wyniku zamachu życie straciło ok. 3 tys. osób. Część do dziś uznana jest za zaginionych. Ponad 1100 ofiar zamachu do dziś nie zostało zidentyfikowanych. To daje ok. 40% wszystkich, którzy w tragedii stracili życie.

Przełom w sprawie WTC

W 2001 roku zajmująca się tą sprawą prokurator i lekarka sądowa Barbara Sampson zapowiedziała, że nie spocznie, póki wszystkie ofiary nie zostaną zidentyfikowane. Dziś znalazła się kolejny krok bliżej do spełnienia swojej obietnicy. Po blisko 17 latach od tragedii udało się zidentyfikować kolejną ofiarę zamachów na WTC. Scott Michael Johnson został zidentyfikowany jako 1642 ofiara dramatu. Johnson miał w 2001 roku 26 lat. Pracował w jednym z banków inwestycyjnych zlokalizowanych w WTC jako analityk. - Jego tożsamość potwierdził test DNA, przeprowadzony na szczątkach znalezionych w gruzach - podała do wiadomości publicznej Barbara Sampson. Identyfikowanie ofiar przebiega strasznie żmudnie. Poprzednia, 1641 ofiara została zidentyfikowana w sierpniu ubiegłego roku. W wielu rodzinach wciąż jednak tli się nadzieja, że ostatecznie ich bliskich także uda się zidentyfikować i nazwać. Dlatego właśnie informacja o zidentyfikowaniu kolejnej ofiary jest bardzo poważnym przełomem, zwłaszcza dla rodziny zmarłego. Każde takie wydarzenie jest bardzo ważnym krokiem w ostatecznym rozwiązaniu tej strasznej tragedii.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dziennikarz wyjechał z Polski, teraz mówi głośno: W Smoleńsku był zamach, następny będzie Sejm
  2. Przerażająca tajemnica syna Zamachowskiej. Zmaga się z poważną chorobą
  3. Chciał popełnić samobójstwo. Nie do wiary, co zrobił wtedy jego pies
WTC źródło: wikimedia.org WTC Wikimedia Commons World Trade Center WTC fot. flickr.com
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News