Zamachowiec z Syrii aresztowany. Jego plan był prosty

Zamachowiec z Syrii aresztowany. Jego plan był prosty Źródło: Fot. Advopedia

Agencja prasowa Reuters podaje że policja aresztowała 19-letniego mieszkańca Syrii, który jest podejrzewany o przygotowywanie ataku bombowego. W jego domu zostały znalezione materiały wybuchowe.

W niemieckiej miejscowości Schwerin został aresztowany Yamen A. Po przeszukaniu jego mieszkania przez tamtejszą policję okazało się, że znajdują się w nim środki chemiczne oraz urządzenia do produkcji materiałów wybuchowych. Prewencyjnie zostały również przeszukane mieszkania osób, które miały kontakt z zatrzymanym.

"Uśmiercić tyle osób, ile się da"

Dochodzenie wykazało, że Syryjczyk podjął decyzję o przygotowywaniu zamachu w lipcu tego roku. Chciał skonstruować materiały wybuchowe, aby uśmiercić lub okaleczyć tyle osób, ile tylko się da. W konsekwencji rozpoczął przygotowania do zamachu – mówi niemiecka prokuratura. Niestety nie ustalono jeszcze, w którym miejscu miał zaatakować Syryjczyk. Aktualnie nie ma żadnych przesłanek sugerujących, że Yamen A. jest członkiem organizacji terrorystycznej. Istnieją natomiast przypuszczenia, że zatrzymany miał na celu wywołanie ataku na tle religijnym. Prokuratura nie wyjawiła, kiedy Syryjczyk przybył na teren Niemiec. Śledztwo jest cały czas w toku. Źródło: Reuters
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News