Zamachowiec z Belgii skazany na 5 lat więzienia

Zamachowiec z Belgii skazany na 5 lat więzienia Źródło: fot. twiitter

Najim Laachraoui, jeden z zamachowców, którzy w marcu dokonali ataku na belgijskie lotnisko Zaventem, został zaocznie skazany na pięć lat pozbawienia wolności. 

Nie jest to jednak wynik procesu w sprawie zorganizowanych przez niego zamachów w Brukseli. Jeszcze przed tym jak Laachraoui wysadził się na belgijskim lotnisku był oskarżony (wraz z 30 innymi osobami) w procesie o uczestnictwo w organizacji terrorystycznej.

Laachraoui został skazany mimo tego, że już nie żyje, ponieważ - jak wyjaśnia rzecznik - belgijski sąd zbyt późno został poinformowany o jego śmierci.

Oprócz pięcioletniego wyroku dla Laachraoui, sąd skazał 26 jego pobratymców (z czego 10 zaocznie) na kary od 7 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Cztery osoby zostały uniewinnione, w tym brukselski imam Mohammed B., który był oskarżony o udział w organizacji paryskich zamachów.

W połowie marca na brukselskim lotnisku Zaventem oraz w metrze doszło do ataków terrorystycznych, w których zginęło 35 osób, a ponad 300 zostało rannych. Do ataków przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: hbvl.be Następny artykuł