Niemieckie MSW potwierdziło, że 27-letni Syryjczyk, który ranił 12 osób w Ansbach, działał w porozumieniu z Państwem Islamskim. Złożył przysięgę na wierność terrorystom. Godzinę wcześniej niemieckie władze przekonywały na konferencji prasowej, że nie ma podstaw by łączyć Syryjczyka z Państwem Islamskim. 

– 27-letni Syryjczyk, który w niedzielę wieczorem zdetonował bombę w restauracji w Ansbach, złożył przysięgę na wierność Państwu Islamskiemu – powiedział szef MSW Bawarii, Joachim Herrmann podczas konferencji prasowej.

Atak miał charakter terrorystyczny, ponieważ zamachowiec złożył przysięgę ISIS i obiecał, że zemści się na Niemcach. Wcześniej Państwo Islamskie groziło naszemu zachodniemu sąsiadowi, że jest następnym celem po Francji. Niestety nie były to puste zapowiedzi.

W mieszkaniu 27-letniego Syryjczyka, który nie otrzymał statusu uchodźcy, znaleziono drastyczne materiały, a także elementy do produkcji bomby: benzynę, chemikalia i inne rzeczy.

Mężczyzna był jedyną ofiarą zamachu terrorystycznego w Ansbach. Jego spalone ciało znaleziono przed wejściem do restauracji. Zranił 12 osób.

Godzinę przed wyjściem informacji na jaw, niemieckie władze przekonywały na konferencji, że nie ma podstaw by sądzić, że Syryjczyk działał w imieniu ISIS.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również