Przepiękna córka zamachowca z Londynu wojowała z ojcem. Odrzuciła burkę

Przepiękna córka zamachowca z Londynu wojowała z ojcem. Odrzuciła burkę

Po zamachu w Londynie świat poznał już praktycznie całą historię życia osobistego napastnika, Khalida Masooda. Zobaczył także jego córkę, Teegan, która mimo nacisków ojca nigdy nie przeszła na islam. Wolała nawet zerwać z nim wszelki kontakt niż założyć burkę.

Znajomi rodziny Masooda ujawnili, że bardzo mocno nalegał on na swą żonę i córki, aby razem z nim zostały muzułmankami. Na tę wielką zmianę zgodziła się tylko jedna z kobiet, starsza córka Andi, która razem z ojcem wyprowadziła się z domu. Teegan oraz jej matka pozostały nieugięte.

Obie nie zmieniły wiary ani nie chciały poddać się stanowczym nakazom i zakazom przyszłego terrorysty. Buntowały się przeciwko prawom islamu wprowadzanym w domu oraz zmuszaniu do noszenia burek.

Ostatniej z wymienionych rzeczy najmocniej sprzeciwiała się 18-letnia Teegan, której zdjęcie z maturalnego balu stało się niejako symbolem po tym, co zrobił ojciec. Nie dość bowiem, że dziewczyna nie założyła burki, to zdecydowała się na raczej krótką sukienkę na ramiączkach z bardzo głębokim dekoltem. Nie wyglądała więc zupełnie jak typowa muzułmanka, którą chciał zrobić z niej ojciec.

Trudna historia rodziny zamachowca pokazuje więc upór, którym się kierował, ale także zdecydowaną postawę jego żony i córek. Jak widać, nie wywodził się on więc z patologicznego, czy w jakikolwiek sposób zaburzonego środowiska. Niestety zrezygnował z niego na rzecz terroryzmu, który doprowadził do śmierci jego oraz 4 niewinnych osób.

fot. facebook fot. facebook (daily mirror)
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News