Coraz więcej wiadomo na temat zamachowcy z Orlando, Omara Mateena, który zamordował 50 osób a kolejne 53 ranił. Według relacji stałych bywalców klubu dla homoseksualistów, 29-letni Afgańczyk często pojawiał się w otoczeniu i na portalach randkowych dla gejów. 

Z informacji jakie uzyskały amerykańskie media wynika, że Omar Mateen był żonaty i miał jedno dziecko. Jego małżeństwo skończyło się jednak szybko, ponieważ był agresywny w stosunku do swojej żony. Jak przekonuje jego była żona, Mateen często ją bił i chciał ograniczyć jej kontakty z rodziną. Jak również powiedziała mediom, zamachowiec z Orlando był religijny, jednak nie był fundamentalistą.

Pierwszy raz amerykańskie służby zainteresowały się Mateenem gdy w 2013 roku, gdy mężczyzna zadzwonił na policję i oświadczył, że ślubuje wierność terrorystycznej organizacji tzw. Państwu Islamskiemu. Śledztwo jednak nie wykazało żadnych jego powiązań z ISIS.

Co jednak najciekawsze, stali bywalcy gejowskich klubów w Orlando twierdzą, że Mateen był częstym gościem na imprezach dla homoseksualistów. Najczęściej siedział sam przy stoliku, upijając się, by potem balować całą noc wśród innych na parkiecie.

Takie informacje potwierdzają również właściciele klubu, w którym Mateen dokonał masakry. Jak przekonują, w klubie widzieli go przynajmniej kilkanaście razy.

Z kolei kilku innych uczestników imprez dla homoseksualistów w klubie Pulse gdzie doszło do tragedii, twierdzi, że Omar Mateen posiadał konto na jednym z portali randkowych dla gejów. Terrorysta miał ich nawet zaprosić do znajomych i próbować się z nim umówić w celach czysto seksualnych. Dowodem mają być fotografie nagiego Mateena pochodzące właśnie z gejowskich portali.

fotografia Omara Mateena pochodząca rzekomo z gejowskiego portalu
fotografia Omara Mateena pochodząca rzekomo z gejowskiego portalu

Omar Mateen, obywatel USA pochodzenia afgańskiego, który jest łączony z Państwem Islamskim i radykalnym islamem zaatakował jeden z nocnych klubów LGBT w Orlando w USA zabijając 50 osób, a kolejne 53 raniąc.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również