To wiadomość z ostatniej chwili. Doszło do dramatycznego ataku. Według wstępnych informacji wyniku strzelaniny są osoby ciężko i krytycznie ranne. W mediach aktualnie panuje chaos informacyjny.

Do ataku doszło w Austin w Teksasie podczas imprezy halloweenowej. Wśród uczestników był człowiek przebrany w strój świętego Mikołaja. W pewnym momencie wyciągnął broń i zaczął strzelać.

Miejscowa policja informuje, że napastnik postrzelił przynajmniej 4 osoby. Dwie z nich są krytycznie ranne, to mężczyzna i kobieta. Trzecia osoba jest ciężko ranna. Czwarta postrzelona osoba odmówiła pomocy medycznej na miejscu.

Napastnik zatrzymany

Strzelec został już zatrzymany, obecnie przebywa w areszcie. Według informacji policyjnego detektywa Lee Knouse’a, napastnik znał ofiary. Według informacji policji stanowej, po przybyciu na miejsce zdarzenia policjantom wskazano stronę, w którą udał się napastnik. Tam nie zgłaszano aktów przemocy, podejrzany o atak wymagał jednak pomocy medycznej.

Służby nie informują, w jaki sposób został ranny. Według danych Knouse’a – policjanci nie użyli siły podczas aresztowania. Można zatem podejrzewać, że napastnik został obezwładniony przez uczestników imprezy, na której otworzył ogień, lub w miejscu, w które się udał po strzelaninie. Nie są znane przyczyny ataku i motywy napastnika.

Źródło: wsbradio.com

9 największych psychopatów wszech czasów


Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia

...

Zobacz również