Omar Mateen, obywatel USA pochodzenia afgańskiego, który jest łączony z Państwem Islamskim i radykalnym islamem zaatakował jeden z nocnych klubów LGBT w Orlando w USA zabijająć 50 osób, a kolejne 53 raniąc. Matka jednej z ofiar opublikowała ostatnie SMS-y swojego syna.

Pierwsza wiadomość, którą odebrała matka 30-letniego Eddiego o 2 nad ranem, brzmiała po prostu „Mamo, kocham Cię”. Potem kolejna „Strzelają w klubie”.

Jak powiedziała mediom matka ofiary, nie mogła się wtedy dodzwonić do syna więc odpisała mu pytając czy wszystko jest z nim w porządku. Kobieta zdążyła się jeszcze dowiedzieć, że jej syn ukrył się w łazience. Prosił ją by zawiadomiła policję.

Chwilę później dostała kolejną wiadomość, o wiele gorszą – „On tu idzie, zaraz zginę”. W ostatnim SMS-ie od 30-letniego syna kobieta dowiedziała się, że zamachowca odnalazł ukrywających się w łazience. Przed godziną 3 nad ranem mężczyzna zamilkł.

Służby badają czy terrorysta działał sam czy w porozumieniu z innymi, którzy dokonali zamachu jego rękami. Otrzymano informacje, że napastnik miał skłonności ideologiczne w kierunku radykalnego islamu. Nie wiadomo jak silne są jego powiązania z Państwem Islamskim.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również