Cały świat błagał o jego życie. Zmarł dzisiaj w nocy

Cały świat błagał o jego życie. Zmarł dzisiaj w nocy

Rozegrała się prawdziwa tragedia. Nie żyje bohater, poświęcił swoje życie, by ratować niewinną ofiarę. Jego stan był ciężki, jednak podjęto się wszelkich prób ratowania mu życia. Zmarł w nocy z piątku na sobotę.

Zamach w Trebes we Francji właśnie stał się jeszcze tragiczniejszy, niż wcześniej. Liczba ofiar wzrosła do czterech. Czwartym zamordowanym jest policjant, który dobrowolnie podjął się wymiany za jedną z zakładniczek, przetrzymywanych przez terrorystę w supermarkecie w Trebes.

Zamach w Trebes: bohaterska ofiara policjanta

Zamachowiec Redouane Lakdim w piątek przed południem porwał samochód w miejscowości Carcassonne. Zabił pasażera i ciężko ranił kierowcę, a także ostrzelał policjantów. Następnie udał się do pobliskiego Trebes, gdzie ok. godziny 11 wdarł się do supermarketu. Tam zabił pracownika i klienta sklepu, zaś innych, przebywających w obiekcie, wziął w niewolę jako zakładników. Gdy na miejsce dotarły służby, jeden z policjantów, podpułkownik policji Arnaud Beltrame dobrowolnie zgłosił się na wymianę za jedną z zakładniczek. Udało mu się przemycić włączony telefon, dzięki czemu policjanci pozostawali w kontakcie z funkcjonariuszem. Po godzinie 14 terrorysta otworzył ogień do policjanta oraz zadał mu wiele ciosów nożem. Kiedy z okupowanego obiektu dobiegły strzały, specjalna grupa uderzeniowa wkroczyła i zabiła terrorystę. Rany odniosło dwóch wojskowych, jednak Beltrame, ciężko ranny, został wyciągnięty z supermarketu.

Bohater oddał życie za kraj

Pomimo ciężkich ran odniesionych w zamachu, cała Francja i cały świat liczył na to, że funkcjonariusz zostanie uratowany. W sobotę rano szef francuskiego MSW Gerard Collomb podał do publicznej wiadomości, że bohaterski policjant zmarł w nocy. Informacja została podana na Twitterze. - Podpułkownik Arnaud Beltrame nie żyje, oddał życie za swój kraj. Francja nigdy nie zapomni jego bohaterstwa - napisał Collomb. Hołd poległemu funkcjonariuszowi oddał także prezydent kraju Emmanuel Macron. Stwierdził, że Beltrame jest bohaterem, który "zasługuje na szacunek i podziw całego narodu". Wykazał się "odwagą i wyjątkowym poświęceniem". Zamach w Trebes fot. twitter.com/gerardcollomb WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Zamach na supermarket! Strzelają jak opętani, policja bezradna
  2. Próba zamachu na życie Angeli Merkel. Jest nagranie
  3. Zamach na bezbronnych! Napastnik wziął zakładników
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu