Zamach w Petersburgu. Mamy nagranie z momentu eksplozji (VIDEO)

Zamach w Petersburgu. Mamy nagranie z momentu eksplozji (VIDEO) Źródło: źródło: facebook.com/Zamachy-i-wojny-Bądź-na-bieżąco

Jak już podawaliśmy wcześniej, w Sankt Petersburgu na stacji metra Plac Sienny doszło do potężnego wybuchu. Nieznany zamachowiec około południa wrzucił do metra plecak z materiałem wybuchowym, który eksplodował.

Władze miasta, a także Prokuratura Generalna, sklasyfikowały wybuch jako zamach terrorystyczny. Wiadomo już, że w jego wyniku zginęło 9 osób, a kolejnych 50 jest rannych, z czego 6 znajduje się w stanie krytycznym.

 - Wybuch nastąpił między placem Siennym i Instytutem Technologicznym. Rozległ się ogłuszający huk, poczułem potem ostry zapach dymu. Natychmiast uciekliśmy na koniec wagonu - mówi świadek wybuchu.

Do internetu już trafiły nagrania pokazujące moment zamachu okiem kamer monitoringu zamieszczonych w metrze. Widać na nich jak niczego niespodziewający się tłum nagle pada wstrząśnięty potężnym wybuchem. Siła eksplozji była tak potężna, że z nóg ścięci zostali nawet przechodnie znajdujący się kilkadziesiąt metrów od miejsca zamachu.

  Moment eksplozji w metrze w Petersburgu Opublikowany przez Zamachy i wojny. Bądź na bieżąco na 3 kwietnia 2017
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News