Zamach w Jerozolimie. Mamy pierwsze nagrania i zdjęcia

Zamach w Jerozolimie. Mamy pierwsze nagrania i zdjęcia

Świat obiegła właśnie wiadomość o kolejnej tragedii. Do ataku terrorystycznego doszło bowiem w stolicy Izraela - Jerozolimie. Napastnik wjechał samochodem w tłum ludzi. Są ofiary śmiertelne i ciężko ranni.

Do zamachu doszło na jednej z najbardziej popularnych promenad w stolicy Izraela. Palestyńczyk, który siedział za kółkiem ciężarówki - wjechał w tłum osób. Zamachowiec zabił tym samym 4 osoby, a 15 kolejnych ranił, w tym dwie ciężko. Wśród ofiar są żołnierze.

Jak podano tuż po zamachu, terrorysta został "zneutralizowany" przez służby. Już wiadomo, że mężczyzna został zastrzelony jeszcze w trakcie ataku. Dosięgnęły go kule wojskowych. Incydent ten został już oficjalnie określony przez służby jako zamach terrorystyczny.

Niektórzy z internautów wskazują na podobieństwo między atakiem z Jerozolimy, a tym, które miało miejsce w Berlinie 19. grudnia. "Ta sama nienawiść, ten sam terroryzm" - napisał pod porównaniem Hen Mazzig.

źródło: twitter.com źródło: twitter.com źródło: twitter.com źródło: twitter.com źródło: twitter.com
  BREAKING: 4 reported dead as truck plows on troops in #Jerusalem http://www.timesofisrael.com/3-dead-as-truck-plows-into-troops-in-jerusalem/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter Posted by The Times of Israel on Sunday, 8 January 2017
pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News