Poznaliśmy prawdziwą tożsamość zamachowca z Holandii

Poznaliśmy prawdziwą tożsamość zamachowca z Holandii Źródło: pikio

Zamach w mieście Utrecht wstrząsnął Holandią. Pochodzący z Turcji mężczyzna przemieszczał się dziś tramwajem. Znienacka otworzył ogień z ukrywanej przez siebie broni. Zabił trzy osoby.

Jak czytamy, policja holenderska nie wyklucza zaplanowanego aktu terrorystycznego.

Wirtualna Polska donosi o zamachu 37-letniego Turka, który otworzył ogień podczas jazdy tramwajem w mieście Utrecht. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe przedpołudnie.

Zamach w Holandii - mężczyzna wyjął broń i zaczął strzelać w tramwaju. Nie żyją trzy osoby

Kluczowym dowodem w sprawie są dziś nagrania z monitoringu. To cud, że w pojeździe komunikacji miejskiej mężczyzna zabił "tylko" trzy osoby. Ocaleni, jak przytacza WP, stwierdzili, że zachowywał się "jak szalony". Służby opublikowały wizerunek podejrzanego, któremu udało się zbiec z tramwaju. 

Na ten moment wiadomo, że sprawcą ataku jest pochodzący z Turcji mężczyzna. Badane są jego powiązania z ekstremistami - służby chcą sprawdzić, czy jego z zbrodnia była umotywowana terroryzmem. W sieci pojawiają się pierwsze komentarze o zamachu.

Dowiadujemy się, że mężczyzna przygotował się dokładnie do swojej "akcji". Kilka ulic dalej od zdarzenia znaleziono samochód, którym poruszał się wcześniej. Ostatecznie porzucił swój pojazd rzucając się do ucieczki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gökmen Tanis, bo tak nazywa się sprawca, miał walczyć w Czeczeni. Z doniesień jego znajomych wynika, że był nawet aresztowany za powiązania z Państwem Islamskim. Serwis France24, że w chwili zamachu krzyczał "Allahu akbar", co wskazywałoby na religijne podłoże jego ataku. 

Kilka dni temu świat obiegła informacja o zamachu na 2 nowozelandzkie meczety. Zginęło w nich blisko 50 osób. 

uploaded

fot. Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Będziecie płakać! Córka sławnej polskiej piosenkarki została zamordowana. Po tragedii gwiazda zadzwoniła do matki zabójcy!
  2. Wielki polski aktor zmarł tragicznie we własnym mieszkaniu. O tej tragedii mówili wszyscy
  3. Biedroń przypomniał zapomniane słowa Kory. Teraz nabrały całkiem nowego znaczenia
  4. Justyna Żyła w końcu przejrzała na oczy? Będziecie wściekli
  5. Żona Wiśniewskiego przyłapana! Przystojny trener pociesza ją przy drinku

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł