Zamach w Berlinie. Właściciel ciężarówki wściekły na polskie MSZ. "Zero pomocy!"

Zamach w Berlinie. Właściciel ciężarówki wściekły na polskie MSZ. "Zero pomocy!"

Ostatnie wydarzenia w Berlinie są o tyle tragiczniejsze, że dotyczą również bezpośrednio Polski. Islamscy terroryści użyli do ataku ciężarówkę polskiej firmy transportowej. Jej właściciel skarży się na zero pomocy ze strony polskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

W poniedziałkowym ataku na jeden z berlińskich jarmarków zginęło 12 osób a kolejne 50 odniosło ciężkie obrażenia. Jedną z ofiar islamskich terrorystów jest także Polak - kierowca ciężarówki, którego bestialsko zamordowano.

Polskie władze z premier Szydło, polską ambasadą w Berlinie i ministerstwem spraw zagranicznych na czele zapewniały o swojej gotowości do pomocy oraz już podjętych działaniach.

Jak się jednak okazuje, kontakt na linii właściciel ciężarówki - polski resort dyplomacji pozostawia wiele do życzenia.

 - Dziękujemy Polskiemu MSZ oraz Polskiej Ambasadzie w Berlinie za brak pomocy i milczenie. Kilka telefonów i zero pomocy - napisał na jednym z portali społecznościowych właściciel firmy, do której należała uprowadzona przez islamskich terrorystów ciężarówka.

Dopiero po opublikowaniu postu oraz odzewie jaki on uzyskał wśród polskich internautów, udało się nawiązać kontakt z MSZ.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News