Zamach w Berlinie: Nowe fakty ws. polskiego kierowcy ciężarówki

Zamach w Berlinie: Nowe fakty ws. polskiego kierowcy ciężarówki Źródło:

Mamy coraz więcej informacji o kierowcy ciężarówki, która została użyta podczas zamachu terrorystycznego. Na początku trzeba zaznaczyć, że kierowca ciężarówki i zamachowiec to prawdopodobnie dwie inne osoby.

Ciężarówka o numerach rejestracyjnych GDA 08J5 należy do polskiej firmy Ariel Żurawski Usługi Przewozowe. Kierowca jechał do Niemiec. Żurawski miał z nim kontakt do mniej więcej godziny 16.

Po 16 kontakt się urwał. Żurawski, który dobrze znał Polaka i był jego kuzynem twierdzi, że kierowca z pewnością nie był zamachowcem. Jego wersję zdają się potwierdzać najnowsze doniesienia.

W ciężarówce znaleziono zwłoki mężczyzny. Podejrzewa się, że jest to właśnie Polak, który do tej pory kierował ciężarówką. Najprawdopodobniej prawdziwy terrorysta zamordował go, po czym ukradł ciężarówkę. Zdaniem Żurawskiego, kiedy ostatnio miał kontakt z Polakiem, ten znajdował się w "muzułmańskiej okolicy".

Policja złapała też drugiego mężczyznę i obecnie go przesłuchuje. Najprawdopodobniej to on zabił pierwotnego kierowcę ciężarówki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News