Zamach w Barcelonie wywołał liczne komentarze na całym świecie. Głos zabrali politycy z wielu krajów świata. Sprawą zainteresował się prezydent USA Donald Trump. Głos zabrał także polski prezydent.

Media społecznościowe coraz częściej stają się miejscem pierwszego kontaktu polityków ze społeczeństwem. Po zamachu terrorystycznym w Barcelonie kolejni politycy piszą swoje komentarze do sprawy właśnie tam. Nie inaczej uczynił Andrzej Duda.

– Tragiczne wiadomości z Barcelony. Znów niewinni ludzie zabici i ranni w zamachu. Żal i współczucie dla Poszkodowanych i ich Bliskich – napisał prezydent na Twitterze.

Polska Głowa Państwa nie jest jedyną osobą, która za pomocą Twittera wyraziła żal i gniew spowodowany terroryzmem. Podobnie uczynił prezydent USA.

– Stany Zjednoczone potępiają atak terrorystyczny w Barcelonie w Hiszpanii i zrobią wszystko, co niezbędne, aby pomóc. Bądźcie twardzi i silni, kochamy was! – napisał Donald Trump.

– Moje myśli są z ofiarami barbarzyńskiego ataku terrorystycznego we wspaniałym mieście Barcelonie, i ze wszystkimi służbami ratowniczymi. Londyn staje wraz z Barceloną przeciwko złu terroryzmu – z kolei zatweetował burmistrz Londynu Sadiq Khan.

...

Zobacz również

fot. twitter.com/AndrzejDuda
fot. twitter.com/realDonaldTrump
fot. twitter.com/SadiqKhan