Grupa wysoko postawionych wojskowych zdecydowała się na dramatyczny ruch. Opublikowali wezwanie do narodu, w którym oświadczyli, że w kraju należy przywrócić porządek i potrzebują do tego całego społeczeństwa.

Sytuacja w Wenezueli od miesięcy przypomina prawdziwą wojnę domową. Miliony obywateli tego kraju, wychodzi codziennie na ulice domagając się jedzenia i pracy w kraju z upadłą gospodarką oraz rezygnacji ze stanowisk wszystkich odpowiedzialnych za ten stan rzeczy – w tym głównie prezydenta Nicolasa Maduro.

Jak się okazuje, podobnego zdania jest część wenezuelskich wojskowych, którzy właśnie próbowali przeprowadzić zamach stanu w celu obalenia Maduro.

O wydarzeniu poinformował jeden z czołowych przedstawicieli wenezuelskiego rządu, wiceprzewodniczący rządzącej Partii Socjalistycznej, Diosdado Cabello, który podał do wiadomości publicznej, że służby przeprowadziły serię aresztowań wojskowych zamieszanych w „bunt”.

Wcześniej w sieci pojawiło się nagranie, na którym grupa wojskowych z Walencji w stanie Carabobo, na północnym zachodzie kraju, wzywa naród do „przywrócenia w kraju porządku”.

To nie zamach stanu, ale militarna i cywilna akcja, aby na nowo przywrócić porządek konstytucyjny – stwierdził lider zbuntowanych wojskowych, Juan Caguaripano.

Cabello poinformował również, że już przywrócono kontrolę we wszystkich koszarach w regionie gdzie doszło do wojskowego buntu.

źródło: bbc

...

Zobacz również