Napięcie przewyższyło skalę i sięgnęło zenitu. Konflikt z ulicy przeniósł się bowiem do sądu. Są ofiary krwawego zamachu, rzucił cień przerażenia na całe społeczeństwo. Wybuch w sądzie doprowadził do tego, że ofiary po prostu rozerwało.

Do wybuchu doszło przed południem w Nikopolu na południu Ukrainy. Napastnikiem był mężczyzna, który przyniósł do budynku granaty i w pewnym momencie zaczął rzucać nimi w stronę sędziego. Jak się później okazało, był to ojciec mężczyzny, który stracił dziecko przez zasiadającego na ławie oskarżonych.

ZOBACZ TAKŻE: Polska ZAGROŻONA! ISIS zaplanowało zamach w…

Rozerwało ich żywcem

Sprawa, która toczyła się przed sądem dotyczyła ostrzelania w 2016 roku samochodu osobowego. W ataku tym zginęła dwójka osób. Ojciec ofiary zdążył rzucić dwoma granatami w kierunku oskarżonego. Te wybuchły wewnątrz budynku, co spowodowało potężną panikę. Już po pierwszej eksplozji w powietrze wyrzuceni zostali ludzie, którzy momentalnie przestali się ruszać. Dopiero gdy opadł kurz, widać było, że niektórych dosłownie rozerwało.

ZOBACZ TAKŻE: Sądy? Dzisiaj do Sejmu trafił 20 razy bardziej kontrowersyjny projekt

Natychmiast interweniowały służby ochraniające sąd. Udało się sytuację opanować, jednak bilans ofiar jest wysoki. W zamachu zginęła jedna osoba, a kolejnych dziesięć jest rannych. Dwie spośród nich trafiły do szpitala w ciężkim stanie.

źródło: onet.pl

Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]


Za tak wykonaną pracę kogoś powinni zwolnić... [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również