ZAMACH na premier Wielkiej Brytanii!

ZAMACH na premier Wielkiej Brytanii! Źródło:

Wśród wielu zamachów, które w ciągu ostatnich kilku lat wydarzyły się w wielu państwach Europy Zachodniej, nie było dotąd tak szokującego. Zdarzenie dowodzi tego, jak rozzuchwalili się terroryści. Zamach na premier szokuje opinię publiczną.

Security Service (MI5), służby kontrwywiadowcze i antyterrorystyczne Wielkiej Brytanii miały poinformować w nocy z wtorku na środę, że udaremniono zamach na premier Theresę May. Jak się okazuje, zamach był niezwykle dobrze zorganizowany.

Zamach na premier UK

Terroryści związani z tzw. Państwem Islamskim planowali wysadzić ładunku wybuchowe w pobliżu Downing street 10, gdzie rezyduje premier. Następnie, korzystając z chaosu wywołanego eksplozją, planowali wedrzeć się do budynku, gdzie miała zostać zamordowana Theresa May. ZOBACZ TAKŻE: Theresa May chce wygrać wybory walcząc z Polakami W związku z udaremnieniem zamachu służby zatrzymały dwóch mężczyzn. Obaj mają bliskowschodnie pochodzenie, nie podano jednak ich narodowości. Są to 20-letni Naaimur Zakariyah Rahman z Londynu i 21-letni Mohammed Aqib Imran z Birmingham.

Niepotwierdzone informacje

Chociaż media powołują się na źródła w MI5, to oficjalnie brytyjskie służby nie odniosły się do tych komunikatów. Informację, jako pewną, podała brytyjska telewizja Sky News. ZOBACZ TAKŻE: Brytyjczycy są oburzeni. Premier Theresa May chwali islam po zamachu w Londynie Wciąż niewiele wiadomo o planowanym zamachu. Nie podaje się informacji o pochodzeniu terrorystów ani konkretów o ich powiązaniu z ISIS. Nie wiadomo też, kiedy zamach miał zostać zrealizowany, ani dokładnie kiedy został udaremniony. Wiadomo jedynie, że terroryści zostali zatrzymani w ubiegłym tygodniu.

Zamachy w Wielkiej Brytanii

Według rzecznika Theresy May, który we wtorek miał konferencję prasową, w tym roku służby udaremniły już kilka zamachów. Takie informacje przedstawił mu Andrew Parker, szef MI5. - Parker powiedział, że udało się uniknąć dziewięciu ataków terrorystycznych - podkreśli rzecznik May, mówiąc o raporcie dotyczącym zagrożenia terrorystycznego w kraju. ZOBACZ TAKŻE: Zamach terrorystyczny na ambasadę Stanów Zjednoczonych To oznacza, że może rosnąć skuteczność MI5, albo że maleją wpływy ISIS na świecie. To jednak pokazuje także, że zagrożenie terrorystyczne w państwach Zachodniej Europy wciąż jest duże.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News