Z pierwszych informacji jakie do nas docierają wynika, że są ofiary śmiertelne. Służby biorą pod uwagę zamach terrorystyczny, jednak na razie nie podaje informacji kto za nim stoi i jakie miał motywy.

W eksplozji, do której doszło w centrum Kijowa około godziny 18:21 czasu miejscowego, zginęła przynajmniej jedna osoba, pojawiły się również informacje o poważnie rannych. Władze wszczęły już śledztwo i nie wykluczają motywów terrorystycznych.

Rzecznik ukraińskiego MSZ Artyom Shevchenko oświadczył, że eksplozję spowodowało zamontowane w nim urządzenie wybuchowe, oraz że zabity mężczyzna walczył jako ochotnik w Donbasie po stronie rządu.

W samochodzie oprócz żołnierza znajdowali się także kobieta i dziecko. Obydwoje zostali natychmiast przewiezieni do szpitala, na razie nie ma szczegółowych informacji na temat ich stanu zdrowia – wiadomo, że są poważnie ranni. Relacje z eksplozji zdał dziennikarz jednej z ukraińskich stacji telewizyjnych, który znajdował się w samochodzie w pobliżu zniszczonego pojazdu.

Wybuch był bardzo silny. Znajdowaliśmy się w ciągu samochodów za tym, który właśnie eksplodował i poczuliśmy falę uderzeniową – powiedział dziennikarz.

...

Zobacz również

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia