Cały świat patrzy ze zgrozą. Zamach bombowy na prezydenta Zimbabwe (VIDEO)

Cały świat patrzy ze zgrozą. Zamach bombowy na prezydenta Zimbabwe (VIDEO)

Nieznani sprawcy przeprowadzili dziś zamach na prezydenta Zimbabwe, który od listopada sprawuje rządy w kraju. Do próby zabicia polityka doszło na stadionie, na którym odbywał się jego polityczny wiec.

W Harare podczas wiecu prezydenta Emmersona Mnangagwy doszło do eksplozji bomby. Jak podają miejscowe media, głowie państwa nic się nie stało. Prezydent został natychmiast ewakuowany w bezpieczne miejsce. Niedługo po zdarzeniu Mnangagwa odbył następne spotkanie z obywatelami jego państwa. Spotkania są częścią kampanii przed wyborami, które odbędą się w przyszłym miesiącu.

Zamach na prezydenta Zimbabwe

Jak poinformował rzecznik prezydenta kraju George Charamba, nie był to pierwszy zamach, przez który przeszedł. Zimbabwe jest jednym z najbiedniejszych krajów Afryki i świata. Kilka lata temu zdewastowała je gigantyczna inflacja i niepokoje. Jak widać, napięcia wciąż nie zostały załagodzone. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS ROZPADŁ się na dwie połowy! Ogromne starcia w obozie rządzącym
  2. Zlinczowali Wassermann! Mocna reakcja posłanki PiS
  3. Nie żyje legendarny muzyk. Jego zespół znał cały świat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News