Żałosne, komiczne. Nigdy nie zgadniecie czego NIE UMIEJĄ robić nasi posłowie

Żałosne, komiczne. Nigdy nie zgadniecie czego NIE UMIEJĄ robić nasi posłowie Źródło: fot. wikimedia.org

Ostatnie wydarzenia w Sejmie zażenowały polską opinię publiczną i pomogły w jej politycznej radykalizacji. Zachowanie niektórych posłów w najlepszym przypadku było komicznie, a ich tłumaczenia absurdalne. Wszystko z powodu braku ważnej umiejętności. Nigdy nie zgadniecie jakiej!

W środę Sejm RP zagłosował nad odrzuceniem dwóch projektów obywatelskich. Jeden z nich zakładał liberalizację przepisów aborcyjnych, drugi ich zacieśnienie. Wieczór 10 stycznia 2018 roku długo jeszcze będzie w pamięci Polaków. ZOBACZ TAKŻE: To koniec Nowoczesnej! Szokujące ogłoszenie Lubnauer, opozycja przerażona To żałosne i komiczne, jakiego tłumaczenia użyto, by usprawiedliwić posłów, których zachowanie w najlepszym przypadku oceniono negatywnie. Okazuje się, że politycy po prostu nie posiadają cenionej w parlamencie umiejętności.

Nigdy nie zgadniecie, czego nie umieją

Głosowanie zakończyło się skandalem i debatą nad potrzebą obecności niektórych osób w Sejmie. Posłowie PO, którzy zagłosowali za odrzuceniem projektu "Ratujmy Kobiety", zostali wyrzuceni z partii, a na posłów Nowoczesnej, którzy nie zjawili się na głosowaniu, choć w poprzednim oddali głos, nałożono kary i nagany. ZOBACZ TAKŻE: Zaskakująca „koalicja”. PiS, PO, PSL i Nowoczesna jednym głosem przeciwko „Ratujmy kobiety” Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca partii, choć nie zamierza cofnąć kar, tłumaczy swoich podopiecznych w zatrważająco żenujący sposób. Winę za postawę działaczy zrzuciła na ich małe doświadczenie polityczne. ZOBACZ TAKŻE: Policja pobiła i poniżyła znaną działaczkę „Ratujmy Kobiety”. „Ty lewacka szm*to”  - Chciałabym przypomnieć, że jesteśmy nowym ugrupowaniem i bardzo wielu naszych posłów, nie mając doświadczeń w polityce, nie zdaje sobie sprawy, że nie głosują za danym projektem, tylko - tak jak w tym wypadku - głosują za skierowaniem go do komisji - powiedziała na antenie Radia ZET Katarzyna Lubnauer. źródło: Radio ZET
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News