W dzieciństwie KAŻDY Polak się nim zachwycał. Żałoba w TVP

W dzieciństwie KAŻDY Polak się nim zachwycał. Żałoba w TVP

Zmarł wybitny człowiek, który swoją pracą trafił do serc tysięcy Polaków. Jego najsłynniejsze produkcje zna każdy. Dziś odszedł twórca kultowych polskich dobranocek. Polacy i cała stacja TVP pogrążyli się w żałobie.

W wieku 85 lat w Łodzi zmarł Stanisław Kucner - twórca takich bajek dla dzieci jak "Miś Uszatek", "Kasztaniaki" i "Miś Colargol". Wszyscy pamiętają jego animacje ze swojego dzieciństwa, zresztą twórczość  Kucnera można cały czas oglądać w telewizji i trafiają do kolejnych pokoleń. Przez lata pracował też w łódzkim studiu "Se-ma-for".

Nie żyje twórca kultowych dobranocek, TVP w żałobie

Stanisław Kucner ukończył Studium Zaoczne na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi w 1976 roku. Był wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Polskich Filmowców. Przez wiele lat swojej działalności zawodowej zajmował się głównie zdjęciami do filmów i serialów animowanych. Był operatorem dobranocek "Mały pingwin Pik-Pok", "Przygody Misia Uszatka" i "Przygody Misia Colargola". Sprawdził się również w roli reżysera, współtworzył znaną i lubianą bajkę "Kasztaniaki". Jego śmierć jest ogromną tragedią dla wielu pokoleń, które wychowywały się na jego twórczości. Talent i wyobraźnia Stanisława Kucnera były niesamowite. Dziś w dzień dziecka odbył się jego pogrzeb. Spoczął na cmentarzu przy ulicy Sopockiej w Łodzi. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jak zdobyć 300 plus? To prostsze niż myślisz
  2. O gwiazdorze TVN mówiła cała Polska. W tajemnicy zrobił coś szokującego
  3. Hanna Lis długo to ukrywała. Chce uniknąć wielkiej tragedii
źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News