Żałoba przed wyborami samorządowymi. Zmarł prezydent dużego polskiego miasta

Żałoba przed wyborami samorządowymi. Zmarł prezydent dużego polskiego miasta Źródło:

Prezydent Rybnika nie żyje. Piastujący stanowisko włodarza miasta w latach 1998-2014 Adam Fudali miał 67 lat. Zmarł po ciężkiej walce z chorobą w otoczeniu najbliższych.

Prezydent Rybnika, zdaniem mieszkańców, był wybitnym politykiem. Wielu dobrze wspomina lata, gdy stanął na czele miasta. Wspominają go także samorządowcy, a media lokalne natychmiast zamieściły informacje o smutnej wiadomości.

Nie żyje prezydent Rybnika. Co wiemy o Adamie Fudali?

W wieku 19 lat podczas pracy na kolei w nieszczęśliwym wypadku stracił obie nogi. Niepełnosprawność nigdy nie była dla niego jednak wymówką. Nie poddał się w walce o własną karierę i jako młody człowiek rozkręcił własną firmę. Później rozpoczął karierę urzędnika. - Przyszedłem do urzędu jako człowiek, który miał bardzo negatywne zdanie o administracji, ale po 3 miesiącach mój punkt widzenia się diametralnie zmienił. Widziałem, że to są ludzie bardzo oddani, że tam jest główna siła, jeśli chodzi o rozwój miasta - mówił w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego. W 1998 roku postanowił zawalczyć o fotel prezydenta Rybnika. Udało się. Pokonał wtedy Józefa Makosza. Podczas jego rządów w mieście zmieniło się dużo. Przyciągnął wyższe uczelnie, poprawił jakość dróg. Zawsze dbał o mieszkańców i cenił swoich współpracowników. Uważał, że urząd zdeterminowany może wiele zmienić, a urzędnicy powinni służyć ludziom. - Za rządów prezydenta Fudalego miasto zmieniło się nie do poznania. Począwszy od budowy kanalizacji poprzez drogi i nie ukrywam, że ta ważna inwestycja jaką jest droga Pszczyna – Racibórz również rozpoczęła się za jego kadencji. Na pewno Kampus to było jego „dziecko” żeby przyciągnąć do Rybnika wyższe uczelnie. Jeśli mowa o inwestycjach było tego multum, Ruda, deptak, Wieża Ciśnień w Niewiadomiu, stadion w pierwszej kadencji, kiedy nie było na nim jeszcze krzesełek. Na uwagę zasługuje także działalność Adama Fudalego w Radzie Miasta, aż do momentu, kiedy zdrowie przestało mu na to pozwalać - wspomina mężczyznę Jan Mura, przewodniczący Rady Miasta Rybnika.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W 2014 roku Adam Fudali ponownie próbował startować w wyborach samorządowych. Przegrał wtedy z Piotrem Kuczerą. Wybrano go jednak przewodniczącym rady miejskiej. - Prywatnie prezydent Fudali zawsze patrzył na drugiego człowieka. Był dobrym, ciepłym człowiekiem Brakuje mi słów w tej tragicznej sytuacji. Faktem jest, że pod koniec trochę inaczej widzieliśmy miasto, jednak przez te lata, kiedy współpracowaliśmy wspólnie był dla mnie wzorem samorządowca – powiedział Mura. Prezydent Rybnika zmarł w otoczeniu rodziny po wieloletniej walce z chorobą. Przyjaciele zaznaczają, że miał godziwą opiekę do końca swoich dni.  1. Nie żyje legenda kina. Stworzył hit wszech czasów
  2. Szukała go cała Warszawa, nastąpił zwrot akcji. Pyton znad Wisły nie żyje
  3. Nie żyje wybitny naukowiec, laureat nagrody nobla
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu